Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, il sınırlarında huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunmasının amaçlandığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu amaçla, 2935 sayılı OHAL Kanunu'nun 11. maddesi (m) bendi gereğince, 2911 sayılı 'Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu' kapsamında yapılacak her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi ve benzeri türdeki tüm eylem ve etkinlikler, 1 Aralık 2016 tarihinden itibaren 30 gün süreyle yasaklanmıştır."

Van'ın Gürpınar İlçesi'nde, polisin terör operasyonunda gözaltına alınan bir kişinin evinde yapılan aramalarda silah, mühimmat ve örgütsel döküman ele geçirildi.

Gürpınar'ın Elaçmaz mahallesinde bugün gözaltına alınan kişi ile ilgili Van Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığımızca bölücü terör örgütü faaliyetlerinin ortaya çıkarılmasına yönelik çalışmalar kapsamında 29 Kasım 2016 tarihinde Gürpınar ilçemiz Elaçmaz Mahallesi'nde icra edilen operasyonda gözaltına alınan 1 şüpheli şahsın ikametinde yapılan aramalarda;1 Adet Kalaşnikof marka uzun namlulu silah ve bu silaha ait 94 adet fişek ile 6 adet şarjör, 1 adet hücum yeleği ve 3 adet örgüt propagandası amacıyla hazırlanmış fotoğraf ele geçirilmiştir" denildi.