Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Manisa'nın Akhisar İlçesi'nde, biri tabancalı 4 kişi, bakkal dükkanına girip, soygun girişiminde bulundu.

İşletmecinin karşı koymasıyla neye uğradığını şaşıran soyguncular kaçarken, bu anlar güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Olay, dün (salı) saat 23.10 sıralarında, Beyoba Mahallesi'nde bir bakkal dükkanında yaşandı. Kimlikleri henüz bilinmeyen, yüzleri maskeli ve birinin elinde tabanca bulunan 4 kişi, mahalle bakkalına girerek kasadaki paraları istedi.

Oturduğu sandalyeden kalkan işyeri sahibi, evli ve 2 çocuk babası 43 yaşındaki Ahmet Akyol, soygunculara karşı koydu. İşletme sahibi Akyol, elinde silah tutan soyguncuyla yönelip kısa süreli boğuşma yaşadı.

Akyol'un elinden kurtulan soyguncu, beraberindeki 3 kişiyle birlikte dışarı çıkıp, koşarak kaçtı. O anlar ise işyerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Akyol'un ihbarıyla gelen jandarma ekipleri, işyerinde parmak izi araştırması yapıp, güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Soyguncuların kimliğinin belirlenip, yakalanması için çalışma başlatıldı.

Antalya'da 200 litre mazot, 30 yıllık 50 şişe şarabın yanı sıra çok sayıda eşyası çalınan muhtar 59 yaşındaki Tahsin Mutlucan, hırsızın izini mazot izinden buldu.

Olay, Kepez ilçesi Ahatlı Mahallesi 3147 Sokak üzerinde saat 21.00 sıralarında meydana geldi. İkamet ettiği evini apartman yapılması için müteahhite veren Ahatlı Mahallesi Muhtarı Tahsin Mutlucan, eşyalarının bir kısmını boşalttı. Evin bir odasında; mutfak tüpü, tamir aletleri, otomobil malzemeleri, ilk yardım çantaları, spor aletleri, inşaat malzemeleri, soba ile 200 litre mazot ve 30 yıllık 50 şişe şarap saklayan muhtar, akşam saatlerinde muhtarlık binasından ayrılıp eve geldiğinde, kapının açık olduğunu fark etti.

500 METRE İZ TAKİP ETTİ

Malzemelerin yerinde olmadığını gören Muhtar Mutlucan, yerdeki mazot izlerini fark etti. Hırsızlık zanlıları malzemeleri çalarken kendileriyle birlikte götürdükleri 200 litrelik mazot bidonundan biri delikti ve yol boyunca arkalarında iz bırakmıştı. İzi adım adım takip eden Muhtar Mutlucan yaklaşık 500 metre giderek bir sokak arasında tek katlı içerisinde de 9 Suriyeli'nin yaşadığı eve geldi. Bahçede kendisine ait birkaç eşyayı tespit eden ancak çalınan önemli malzemelerinin yerinde olmadığını gören Muhtar Mutlucan durumu polis bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri inceleme başlatıp evde yaşayan Suriyeli'lerin ifadesine başvururken Muhtar Mutlucan'ın iz takibi karşısında ise şaşkınlarını gizleyemedi.

İlk defa böyle bir olay başına geldiğini belirten Muhtar Mutlucan ise, "Mazot bidonu delinmiş olmalı burada izler gördüm. İzi takip ettim ve Suriyeli'lerin kapısına kadar gittim. 200 litre mazot vardı, 45-50 adet en az 30 yıllık şaraplarım vardı. Mutfak tüpleri ve inşaat malzemeleri vardı" dedi.

Olayın aydınlatılmasında büyük rol oynayan Muhtar Mutlucan iz takibi için komşuları, "Bizim muhtar dedektif oldu" yorumunda bulundu.

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinden geçen Botaş'a ait petrol boru hattından 30 bin litre ham petrol çalındı.

Olay, gece geç saatlerde Nurdağı'nın Gökçedere Mahallesi yakınlarında meydana geldi. Mahallede devriye gezen köy korucuları, boru hattına vana takılarak petrol hırsızlığı yapıldığını fark etti.

Durumun jandarma ekiplerine haber verilmesi üzerine harekete geçen ekipler, dağlık bölgede hırsız ya da hırsızların bulunması için arama çalışması yaptı.

Arama çalışmalarında park halinde bir kamyon ve çalıntı 30 bin litre ham petrol bulundu.

Kamyon ve ham petrole el koyan jandarma, şüpheli veya şüphelilerin bulunmasına yönelik çalışmasını sürdürüyor.