Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Batman'ın Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 9 Haziran'da PKK'lılar tarafından belediye başkanının aracına yönelik silahlı saldırısı sırasında şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın (22) için yürüyüş organize etti.

Habertürk Haber Merkezi'nden Bulut Kutlu'nun haberine göre 15 Temmuz Şehitler Parkı önünden başlayan yürüyüşte vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla, şehit öğretmenin okuluna kadar yürüdü. Türk Kızılayı Batman Şubesi, 200 metre uzunluğundaki Türk bayrağı ile yürüyüşe destek verdi.

Okul bahçesine gelen yüzlerce vatandaş burada şehit öğretmen için dua etti.Duaların ardından Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Müzik Zümresi şehit öğretmeni anlatan şiirler okudu. Şiirlerin ardından adı "Şehit Şenay Aybüke Yalçın Çok Programlı Anadolu Lisesi" olarak değiştirilen tabela okula asıldı. Ardından kalabalık okul girişinde kurulan "Şehit Şenay Aybüke Yalçın" köşesine karanfil bıraktı.

Şehit öğretmen için karanfil bırakan ve İlçe Kaymakamı Orhan Aktürk, "Biz onu hep iyi hatırlayacağız. Bir kahpe kurşun gelmeyecek gelmeyecek o da gelip ona denk geldi. Söyleyecek bir şey bulamıyorum, Allah rahmet eylesin. O bizi görüyor" dedi.

BATMAN'DA YÜRÜYÜŞ DÜZENLENDİ

Batman'ın Kozluk ilçesinde vatandaşlar, müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ı katleden terör örgütü PKK'yı lanetlemek için yürüyüş düzenledi.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde 15 Temmuz Şehitler Parkı önünden toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla, "Türk Kürt kardeştir, PKK kalleştir", "Kahrolsun PKK", "Zalimler için yaşasın cehennem", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları ile şehit öğretme Aybüke'nin görev yaptığı okula kadar yürüdü. Türk Kızılayı Batman Şubesinin 200 metre uzunluğundaki Türk bayrağı ile destek verdiği yürüyüşün ardından okul bahçesinde toplanan vatandaşlar, şehit öğretmen için dua etti, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü müzik zümresi şehit öğretmeni anlatan şiirler okudu.