İstanbul - Köln seferini yapan THY uçağı, türbülansa girdi. Bir yolcunun bileği incindi, hamile olduğu belirtilen hostes fenalık geçirdi

THY'nin İstanbul-Köln seferini yapan Airbus-320 tipi yolcu uçağı, türbülansa girdi. Yolcular arasında büyük panik yaşanırken, bir yolcunun ayağı incindi, bir kabin memuru da fenalık geçirdi.
52 yolcusu bulunan TK 1671 sefer sayılı uçak, Atatürk Havalimanı'ndan dün saat 12.40'ta kalktı. Uçağın yaklaşık yarım saat sonra türbülansa girmesiyle paniğe kapılan yolcular çığlık attı.
Ayaktaki bir yolcunun ayak bileği incinirken, bu sırada koridorda dolaşan ve hamile olduğu belirtilen kabin memuru fenalık geçirdi. Uçuşun normale dönmesinin ardından kaptan pilot, koridorda dolaşıp yolculardan özür diledi. Köln'e saat 15.50'de inen uçaktan alınan hafif yaralı yolcu hastaneye kaldırıldı. Kabin memuru ise müdahalenin ardından görevini sürdürerek aynı uçakla İstanbul'a döndü.


'Çok korktuk'


Yolcular arasında Volvo'nun yeni bir modelinin tanıtımı için Almanya'ya giden basın mensupları da bulunuyordu. Büyük korku yaşadıklarını söyleyen Volvo Otomobil Pazarlama Direktörü Cana Reutergardh, "Uçak biraz irtifa kaybetti, hafifçe yana döndü. Düşüyor gibi hissettik. Uçakla çok seyahat eden insanlarız. Daha önce de türbülansa girdik. Ancak bu çok korkutucuydu" dedi.

 

 (Milliyet)