Zonguldak'ta sosyal paylaşım sitesinden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e hakaret ettiği öne sürülen sanık, 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e 15-18 Şubat tarihlerinde bir sosyal paylaşım sitesinde hakaret ettiği iddia edilen emekli Ali Cemal Ağırman (52) hakkında Zonguldak 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde, 19 Nisan'da dava açıldı.

Davanın karar duruşmasına avukatıyla katılan sanık Ağırman, savunmasında, yaptığının suç olduğunu bilmediğini ifade ederek, ''Bilerek böyle bir paylaşım yapmadım. Emekliyim, bu yaşıma kadar karakola bile yolum düşmedi. Sabıkam da yok. Mahkemeden beraatımı istiyorum'' dedi.

Sanığa Türk Ceza Kanunu'nun 299/1 Maddesi gereğince ''Cumhurbaşkanı'na hakaret etmek'' suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası veren mahkeme, hükmün açıklanmasını geriye bıraktı.

Ağırman'ın daha önce de sosyal paylaşım sitesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği, halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, cinsiyet ve bölge farklılığına dayanarak aşağıladığı iddiasıyla yargılandığı öğrenildi.

AA