Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

BU programda her şey sizin istediğiniz gibi olacak, Fatmagül Fakı seyircinin hayallerini gerçekleştirecek. Bugün ve her cumartesi saat 14.00’te SHOW TV ekranında olacak yeni ezi programı ‘Fatmagül Tatilde’nin güler yüzlü sunucusu Fatmagül Fakı’yla yeni projesini konuşmak üzere bir araya geldik. Gidilecek ülkeleri ve rotayı seyircinin belirleyeceği bu projede yer almaktan mutlu olduğunu dile getiren Fakı, diğer gezi programlarına farklı bir alternatif sunduklarını belirtti.

‘Fatmagül Tatilde’ bugün Show TV ekranlarında başlıyor. Nasıl bir program olacak?

En başta çok eğleneceğimiz ve beraber hareket edeceğimiz interaktif bir program olacak. Seyirciyle beraber hiperaktif bir program yapacağız.

Seyirciler programa nasıl katkıda bulunacaklar?

Nereye gideceğimize ve orada neler yapacağımıza seyircilerimiz karar verecekler. Oraya git, şunu ye, bu hayvanı sev gibi isteklerini yerine getireceğiz. Yolumuzu seyircinin tavsiyeleri belirleyecek. Tarihe ve kültüre dokunacağız, insanlarla iletişim kuracağız. Program bittikten sonra canlı yayında olacağım. Önerilerinizi, isteklerinizi alacağım ve sorularınızı cevaplayacağım. Sosyal medya hesaplarımızdan yorum, soru ve önerileri bekliyoruz.

Bir ülkede biz neyi merak ediyorsak, neyi seviyorsak siz onları ekrana getireceksiniz...

Öyle daha güzel değil mi? Klasik bir gezi programının dışında isteklere yönelik olunca daha çok eğlenmez misiniz? Bir gezi programı izlediğinizde o mekânlar size ütopik gelebilir. Herkesin gidebileceği yerleri tercih edeceğiz. İmkânsız diye bir şey yok.

‘ÖNCE DÜNYAYI GEZECEĞİZ’

İlk program Tayland’da geçiyor. Neler yaşadınız?

Çok fazla detay vermeyeceğim ama Tayland muazzam bir ülke. Yemekleri, kültürü çok farklı. Bambaşka bir dünya. Biz gezerken çok eğlendik umarım sizler de seyrederken eğlenirsiniz. Tayland’da insanlarla vücut diliyle anlaşmaya çalıştığımız sahneler bile çok eğlenceliydi.

Hep yurtdışında mı olacaksınız?

Önce dünyayı gezeceğiz. Türkiye için de belki başka bir konsept olabilir. Şu an planımız sadece yurtdışı.

Gittiğiniz yerlerde Türklerle karşılaşıyor musunuz?

Tayland’da Maraş dondurmacısı bir abiyle karşılaştık. Sokakta gezerken gördük. Sohbet ettik. Dünyanın her yerinde bizden birileri var.

‘Fatmagül Tatilde’ insanlara ne vaat ediyor?

Hep beraber tatile çıkıyoruz. Ben biraz önden gidiyorum. Bir yeri merak ediyorsanız oraya sizden önce gidip seyahatiniz için ön bilgi vereceğim. Gün boyunca ekibimizle birlikte sokaklardayız. ‘Fatmagül Tatilde’ bomba etkisi yaratacak. Seyircilerimizle birlikte gezeceğiz. Sunucunun veya yapım şirketinin isteği doğrultusunda değil, seyirci ne yapmamı isterse onu yapacağım. Bu programda kontrol seyircide.

Bu koşturmacada çevrenizdekilere vakit ayırabiliyor musunuz?

Şikâyetler gelmeye başladı. Arkadaşlarım ‘Yüzünü ne zaman göreceğiz’ diyorlar.

En fazla kim şikâyet ediyor?

Eminim konuşabilse köpeğim şikâyet ederdi. Ama annem diyebilirim.

"HER ŞEYİ YİYECEĞİM AMA KİLO ALMAK BENİ KORKUTUYOR"

Sizin görmeyi çok istediğiniz bir yer var mı?

Hindistan’ı çok merak ediyorum. Hindistan’a gidip bir düğünde elime kına yaptırmak isterim. Onların yaşam tarzlarını, günlük hayatlarını ve geleneklerini görmeyi çok isterim.

Gezi programı sunanların en büyük derdi kilo almaktır. Bu sizi korkutuyor mu?

Eyvah eyvah. Kilo almak beni korkutuyor. Takipçilerimizin istediği her şeyi yapmak gerekiyor. Ye dedikleri şeyleri yiyeceğim ama ölçüyü ayarlamaya çalışıyorum.

Yemek konusunda seçici misiniz? Hangi kültür sizi korkutuyor?

Su ürünleriyle aram pek iyi değil. Japonya’ya gidersek orada suşiyi nasıl yiyeceğim onu hiç bilmiyorum.

Peki, en sevdiğiniz yemek hangisi?

Eti ve pizzayı çok seviyorum.

NEZİHA KARTAL/HABERTÜRK MAGAZİN