Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ramazan ayının ilk günlerinde hava sıcaklıklarının Türkiye genelinde mevsim normallerinin altında olmasını beklediklerini, Ramazan'ın ikinci yarısında ise sıcaklıkların ülke genelinde artarak mevsim normallerinin üzerine çıkacağının tahmin edildiğini söyledi.

İL İL HAVA DURUMU

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ramazan ayı için meteorolojik değerlendirmede bulundu. Özellikle Ramazan'ın ilk haftasına ilişkin tahminleri ayrıntılarıyla açıklayan Eroğlu, "Serin ve yağışlı sistemin etkisine giren yurdumuzda hafta sonu yurdun büyük bölümünde görülecek yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının tekrar azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor. Serin ve yağışlı havanın Ramazan ayının ilk haftası boyunca yurdun büyük bir bölümünde etkili olacağı, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının Türkiye genelinde mevsim normallerinin 2- 5 derece altında seyredeceği öngörülüyor. Önümüzdeki hafta sonu yurdumuzda serin ve yağışlı havanın etkisini kaybedeceği, yağışların kesileceği, hava sıcaklığının artacağı, önce mevsim normalleri civarına, ardından yükselmeye devam ederek Ramazan ayının 2. haftası ortalarında mevsim normallerinin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Uzun vadeli aylık tahminlere göre mevsim normalleri üzerine çıkan hava sıcaklıklarının Ramazan ayının 2. yarısında da yurdumuz genelinde etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor" dedi.

Bakan Eroğlu, bu gece idrak edilmeye başlanacak Ramazan-ı Şerif ayının bütün İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesine vesile olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

BAKMADAN GEÇME