Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

İsrail'in Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Gilad Erdan, İsrail'in "birkaç hafta" içinde bir başka Arap ülkesiyle daha normalleşme anlaşması imzalamasını umduğunu söyledi. Erdan, İsrail Kamu Yayın Kuruluşu'na (KAN) verdiği demeçte, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'in ardından İsrail'in çok geçmeden bir Arap ülkesiyle daha ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalayabileceğini öne sürdü.

SUDAN İLE İLGİLİ GELİŞMELER YAŞANDI

AA'da yer alan habere göre "İsrail'in birkaç hafta içinde bir başka Arap ülkesiyle daha barış anlaşması imzalamasını umuyorum" diyen Erdan, söz konusu ülkenin hangisi olduğuna ilişkin ise bilgi vermedi. Erdan, açıklamasını detaylandırmasa da bu konuda Sudan'ı işaret eden bazı gelişmeler basına yansımıştı.

SUDAN, BAE'DE ABD'Lİ YETKİLİLERLE GÖRÜŞTÜ

Sudanlı yetkililer, İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi konusunu görüşmek üzere bu hafta ABD'li yetkililerle BAE'de bir araya gelmişti. Uluslararası basında çıkan haberlerde, Abu Dabi'deki görüşmelerin sonuçsuz kaldığı kaydedilmişti. İsrail, 15 Eylül'de Beyaz Saray'da BAE ve Bahreyn ile ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalamıştı.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri