Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

NBA'in internet sitesinde yer alan haberde, Clippers'ın geçen hafta sonu Toronto'da bir restorandaki akşam yemeği sırasında takımın malzemecilerinden Matias Testi'yi yumruklayan Griffin'in sağ elinde kırık meydana geldiği belirtildi.

Clippers kafilesinin 5 günlük deplasman takviminin ardından Los Angeles'a dönmesiyle elinden operasyon geçiren 26 yaşındaki Griffin'in 4 ile 6 hafta arasında sahalardan uzak kalacağı bildirildi.

Griffin, olayla ilgili sosyal medyadaki Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, duyduğu pişmanlığı aktararak "İki arkadaş arasında yaşanan bir olayda önemsediğim bir insana karşı davranışımdan dolayı pişmanım. Clippers organizasyonundan, takım arkadaşlarımdan ve taraftarlardan özür diliyorum. Durumumuzu eski hale getirmek ve bir an önce iyileşip sahalara dönmek için çalışacağım" ifadelerini kullandı.

Batı Konferansı'nda 4. sırada yer alan Los Angeles Clippers'ta bu sezon 23,2 sayı, 8,7 ribaunt, 5 asist ortalamalarıyla mücadele eden pota altı oyuncusu Griffin, 13-15 Şubat'taki All-Star hafta sonunu da kaçırmış olacak.