Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Yunanistan'da oynanan futbol maçında sıra dışı bir olay yaşandı. Süper Lig takımlarından AEL Larissa takımında forma giyen kaleci Matias Degra, yediği hatalı gol sonrası hem dayak yedi hem de kulüpten kovuldu. Maçta Iraklis takımına karşı 2-1'lik skorla önde olan AEL Larissa, kalecisi Degra'nın yaptığı hata sonrası galibiyeti kaçırdı. Degra'nın hatası sonrası sinirlenen Larissa Başkanı Alexis Kougias, 33 yaşındaki Arjantinli kalecinin yanına geldi.

Maç sonrası soyunma odası tünelinde Degra'nın yolunu kesen başkan, bir şeyler söyledikten sonra Degra'nın boğazına sarıldı ve oyuncusuna tokat attı. Deneyimli kaleci de tokata karşılık vermek isteyince ortalık bir anda karıştı.

Yaşanan gelişmelerin ardından AEL Larissa Kulübü, olayla ilgili bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada kaleci Degra'nın golü bilinçli olarak yediği ifade edilirken oyuncunun kulüple ilişiğinin kesildiği açıklandı. Olayın ardından yaşananlarla ilgili büyük bir şok içerisinde olduğunu söyleyen Arjantinli kaleci, "Başkan bana yaklaştığında beni teselli edeceğini sanmıştım ama kendisi tam tersi saldırdı" dedi.

(Skorer)