Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde mücadele eden İsviçre Milli Takımında gündem Gökhan İnler.

EURO2016'da teknik direktör Vladimir Petkovic tarafından kadroya alınmayan, yaz transfer döneminde ise Beşiktaş'a transfer olan Gökhan İnler'in milli takıma yeniden çağrılması gündeme geldi. Granit Xhaka'nın kırmıaı kart cezası sebebiyle Macaristan ve Andorra(hazırlık) maçlarında oynamayacak olmasının ardından Gökhan İnler için gözler Petkovic'e çevrildi. Avrupa Şampiyonası öncesi 'Gökhan için üzgünüm. Çok iyi bir oyuncu ama düşüncelerimin tutarlı kalmasını istiyorum. Bu yüzden Gökhan'ı kadroya almadım." diyen Petkovic'in kararının ne olacağı merak ediliyor. Tecrübeli teknik adamın milli takım kadrosunu kısa sürede açıklaması bekleniyor.

İsviçre futbolunun önemli figürler,, Gökhan İnler'in milli takıma alınıp alınmaması konusunda görüş bildirdiler.

ALAİN SUTTER (İSVİÇRELİ ESKİ MİLLİ FUTBOLCU VE YORUMCU)
Bu durumda karar tamamen Petkovic'in bakış açısına kalmış halde. Takımı nasıl gördüğü önemli. Avrupa Şampiyonası'nda Gökhan kadroda değildi. Bana sorarsanız Gökhan İnler yüksek kalitede bir oyuncu ve milli takımda olmalı ama buna Petkovic karar verecek.

MARCO STRELLER (İSVİÇRELİ ESKİ FUTBOLCU VE YORUMCU)
Bence Avrupa Şampiyonası'nın ardından Gökhan'ı yeniden takıma almak zor bir karar. Takımın şekil almış orta sahasına Gökhan'ı monte etmek kolay olmayabilir. Gökhan iyi bir oyuncu ve iyi bir insan. Yine de kadroya dönmesi kolay olmayacaktır.

OTTMAR HİTZFELD (İSVİÇRE ESKİ HOCASI)
Şanslıyım ki şu anda İsviçre'yi çalıştırmıyorum. Macaristan karşısında Granit Xhaka'nın yerine alınacak ismi seçmek kolay değil. Bir şeyi netleştirmek istiyorum. Gökhan İnler İsviçreli en iyi 30 oyuncu arasında benim için. Yeni takımı Beşiktaş'ta düzenli olarak oynuyor. Şampiyonlar Ligi'nde de forma giyiyor. Bence milli oyuncu gereksinimlerini karşılıyor şu anda. Petkovic için uygun oyuncu olduğunu düşünüyorum.

LUDOVİC MAGNİN (İSVİÇRELİ ESKİ MİLLİ FUTBOLCU VE ANTRENÖR)
Gökhan İnler ile Petkovic'in aralarında bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Petkovic'in 'Gökhan'ı bir daha takıma almayacağım' diye bir sözü de yok. Gökhan yeniden düzenli olarak oynamaya başladı. Gökhan'ın İsviçre'ye faydalı olacağını düşünüyorum. Petkovic Gökhan'ı takıma almalı.
(Sporx)