Öne Çıkanlar

Futbolda şike iddialarına yönelik İstanbul'da düzenlenen operasyonlar çerçevesinde, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 50'ye yakın kişi gözaltına alındı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, futbolda şike iddialarına ilişkin teknik takibin ardından İstanbul'da bazı evlere sabah saatlerinde operasyon düzenledi.

SORUŞTURMA GEÇTİĞİMİZ SEZONLA İLGİLİ

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmanın, Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Ligin 2010-2011 sezonuna yönelik başlatıldığı bildirildi.

Soruşturma, 2010-2011 sezonunda Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'deki şike iddialarına yönelik olarak başlatıldı.

HERKESİN GÖZÜ VATAN CADDESİ'NDEKİ EMNİYETTE
Operasyonlarda, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ile futbolcular Serkan Çalık, Serdar Kulbilge, Ümit Karan ve Bülent Uygun'un da aralarında bulunduğu 30'a yakın kişi gözaltına alınarak Vatan Caddesi'ndeki emniyete getirildi.

F.BAHÇE BİNASI ARANDI
Futbolda şike iddialarına yönelik olarak İstanbul'da düzenlenen operasyonlar çerçevesinde, Fenerbahçe Spor Kulübünün Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndaki binasında da arama yapıldı.Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, futbolda şike iddialarına ilişkin İstanbul'da başlatılan operasyon çerçevesinde, sabah saatlerinde Fenerbahçe Spor Kulübünün Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndaki başkanlık binasına gitti.

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekiplerinin, stadın çevresinde geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü. Demir kapılar kilitlenirken, kulüp binasında da arama çalışmalar yapıldı.

SİVAS KALECİSİ KORCAN, BAŞKAN MECNUN ODYAKMAZ DA GÖZALTINDA
Sivasspor-Fenerbahçe maçında yediği gollerle tartışmalara neden olan kaleci Korcan'ın da gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına alınanlar arasında ismi Ergenekon soruşturmasında da geçen ve halen cezaevinde bulunan Sedat Peker'in manevi oğlu olduğunu söyleyen menajerlik şirketi sahibi Olgun Peker'de bulunuyor. Sivasspor başkanı Mecnun Odyakmaz da gözaltına alındı.

BEŞİKTAŞ, TRABZONSPOR BİNALARI VE SİVASSPOR TESİSLERİ ARANDI
Futbolda şike soruşturması kapsamında Beşiktaş ve Trabzonspor binaları ile Sivasspor Tesisleri'nde aramalar yapıldı.

OPERASYON ALT LİGLERE DE İNEBİLİR

Futbolda şike soruşturması kapsamında Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü ile birlikte Diyarbakırspor Kulüp eski başkanı Abdurrahman Yakut'un da gözaltına alınması, operasyonun alt liglere inebileceği kaydedildi.

SORUŞTURMA DEVAM EDECEK
Operasyonun ilk dalgasının bu pazar günü olacağı, ikinci ve üçüncü dalgasının ise önümüzdeki haftaya yayılacağı öğrenildi. Soruşturma kapsamında futbol dünyasından ünlü isimlerin gözaltına alınabileceği ve sayının 150'ye çıkabileceği öğrenildi.

İZMİR'DEN İSTANBUL'A
Futbolda şike iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında İzmir'de gözaltına alınarak İstanbul'a getirilen 6 kişi, sağlık kontrolünden geçirildi.

Altay Kulüp Müdürü Erman Ertaş, teknik direktörü Levent Eriş, Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu'nun yeğeni Volkan Bahçekapılı ile menajerler Tarık Özertem, Özden Arslan ile Serdar Berkin'in, İstanbul'a getirilmelerinin ardından Haseki Hastanesinde sağlık kontrolleri yaptırıldı.

6 kişi, sağlık kontrolleri sonrasında emniyete götürüldü.

'NE SÖYLEYEBİLİRİM Kİ?'
Levent Eriş, binadan çıkarıldığı sırada gazetecilerin operasyonla ilgili soruları üzerine, ''Ne söyleyebilirim ki?'' dedi.

EKŞİOĞLU'NUN OTELİ ARANDI

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Ekşioğlu'na ait Belek Turizm Merkezi'ndeki Club Asteria Belek Otel'e geldi.Futbolda şike iddialarına yönelik İstanbul'da yürütülen soruşturma çerçevesinde Fenerbahçeli yönetici İlhan Ekşioğlu'na ait Antalya'nın Serik ilçesindeki Belek Turizm Merkezi'nde bulunan otelindeki aramalar tamamlandı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile jandarmanın ortaklaşa gerçekleştirdiği aramalar sona erdi. Yaklaşık 5 saat süren aramalara, Antalya Emniyet Müdürlüğünden 50 polis memurunun katıldığı bildirildi.

Ekiplerin otel içindeki Ekşioğlu'na ait villada arama gerçekleştirdiği ve otel müşterilerinin ortak kullanım alanlarında da arama yapıldığı belirtildi. Polis ekipleri, turistleri rahatsız etmemek amacıyla aramalar süresince polis yeleği de giymedi.

EKŞİOĞLU DÜN GECE AYRILMIŞ
Otel yetkililerinin, aramaları gerçekleştiren polis ekiplerine, İlhan Ekşioğlu'nun dün akşam saatlerinde otelden ayrıldığını söyledikleri öğrenildi.

ANKARA'DA 4 KİŞİ GÖZALTINDA
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında, Ankara'da 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, futbolda şike iddialarına ilişkin başlatılan operasyon çerçevesinde, Ankara'da 4 kişiyi gözaltına aldı.

Bu kişilerin bir menajer ile Gençlerbirliği kulübünde çalışan bazı kişiler olduğu bildirildi. Zanlıların İstanbul'a gönderildiği bildirildi.

ODYAKMAZ KONTROLDEN GEÇİRİLDİ
Futbolda şike iddialarına yönelik operasyon çerçevesinde gözaltına alınan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz, sağlık kontrolünden geçirildi.Gözaltına alınan Odyakmaz, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Burada yapılan sağlık kontrolünün ardından emniyete götürülmek için hastaneden çıkarılan Odyakmaz, basın mensuplarının neden gözaltına alındığına ilişkin soruları üzerine, ''Ben de bilmiyorum, gidince göreceğiz'' dedi.

ÜMİT KARAN KONTROLDEN GEÇTİ
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan Ümit Karan, sağlık kontrolünden geçirildi.Soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan Eskişehirspor Sportif Direktörü Ümit Karan ile isimleri öğrenilemeyen 2 kişi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilerek sağlık kontrolü yaptırıldı.

Karan ve diğer 2 kişi, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

FEDERASYON'DAN 3 KİŞİ
Bu arada Futbol Federasyonu'nun 3 yöneticisi de gözaltına alındı. Futbol federasyonunda gözaltına alınan 3 kişinin hakem atamalarında etkili olan isimler olduğu öğrenildi.

ESKİ DİYARBAKIR BAŞKANI GÖZALTINDA
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında, eski Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Abdurrahman Yakut gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, futbolda şike iddialarına ilişkin başlatılan operasyon çerçevesinde, eski Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Abdurrahman Yakut'u gözaltına aldı.

Yakut'un İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

EMRE'NİN YEĞENİ DE GÖZALTINDA
Futbolda şike iddialarına yönelik başlatılan operasyon kapsamında İzmir'de gözaltına alınanlar arasında, Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu'nun yeğeni V.B'nin yanı sıra Altay kulübünün bir yöneticisi ve bir teknik direktör de bulunuyor.

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında İzmir'de gözaltına alınan ve daha önce 6 kişi olduğu belirtilen zanlıların sayısının 4 olduğu öğrenildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince il merkezi ve Çeşme ilçesinde gözaltına alınan bu kişilerin Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu'nun yeğeni V.B. ile Altay Kulübü yöneticilerinden E.E. ile teknik direktör L.E. ve yardımcısı olarak tanınan S.B. olduğu kaydedildi.

Teknik Direktör L.E'nin Altay Kulübünde görevli olmadığı da öğrenildi. Operasyon kapsamında İzmir'de 1 kişinin de arandığı bildirildi.

Gözaltındaki zanlılarla ilgili işlemler, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde devam ediyor. Zanlıların, soruşturma kapsamında İstanbul'a gönderileceği belirtildi.

KORCAN KAMPTA GÖZALTINA ALINDI
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında, Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay'ın Bolu kampında gözaltına alındığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, kaleci Korcan Çelikay'ın, takımın kamp yaptığı Bolu'nun Gerede ilçesindeki tesislerde sabah saatlerinde gözaltına alındığı öğrenildi. Korcan'ın polis ekiplerince İstanbul'a götürüldüğü belirtildi.

Bu arada, polis ekiplerinin sabah saatlerinde Sivasspor Kulübü Tesislerinde de arama yaptığı, bazı evrakları kontrol ettiği öğrenildi.

MAHMUT BOZ GÖZALTINDA
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında, Gençlerbirliği futbolcusu Mahmut Boz, gözaltına alındı.

Erken saatlerde Gençlerbirliği Kulübü'ne gelen polisler, genç futbolcu Mahmut Boz'u gözaltına alarak, emniyete götürdü.

Bu arada, ismi gözaltına alanlar arasında geçen ve şu anda Almanya'da bulunan Serkan Çalık'ın kulüp yetkililerini arayarak Türkiye'ye erken döneceğini söylediği öğrenildi.

Almanya'da tedavisi süren Çalık'ın, adının soruşturma kapsamında geçmesinden dolayı çok üzgün olduğu ve söylentilere son vermek için Türkiye'ye planlanan süreden önce döneceği bildirildi.

UYGUN KONTROLDEN GEÇİRİLDİ
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, sağlık kontrolünden geçirildi.Getirildiği Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki sağlık kontrolünün ardından Uygun, emniyete götürüldü.

Bu arada, operasyon çerçevesinde geçen yıl Kardemir Karabükspor'da forma giyen ve Fenerbahçe'ye transfer olan Nijeryalı futbolcu Emmanuel Emenike'nin de gözaltına alındığı bildirildi.

Öte yandan, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde gözaltında bulunan ve nezarethanede rahatsızlanan bir kişi, ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi.

EMENİKE VE KORCAN SAĞLIK KONTROLÜNDE
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan futbolcular Emmanuel Emenike ve Korcan Çelikay, sağlık kontrolünden geçirildi.Geçen sezon Kardemir Karabükspor forması giyen ve Fenerbahçe'ye transfer olan Emmanuel Emenike ile takımının Bolu Gerede'deki kampında sabah saatlerinde gözaltına alınan Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay, Spor Toto Süper Lig ile Bank Asya 1. Lig'deki şike iddialarına yönelik İstanbul Emniyet Müdürlüğünce yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul'da gözaltına alındıktan sonra Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

Emenike ve Çelikay, sağlık kontrolünden sonra emniyete götürüldü.

EFSANE DE GÖZALTINDA
"Futbolda şike soruşturması" kapsamında yapılan incelemeler sonrasında  gözaltına alınanlar listesine Fenerbahçe'nin efsane oyuncusu Cemil Turan da eklendi.

ÜLKÜ İLE 2 KİŞİ DAHA GÖZALTINDA
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında, Bank Asya 1. Lig takımlarından Giresunspor Kulübü Başkanı Ömer Ülkü, eski genel kaptan Hakan Karaahmet ile Giresunspor taraftarlar Derneği Başkanı Özden Tütüncü gözaltına alındı.Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında polis ekiplerince gözaltına alınan Giresunspor Kulübü Başkanı Ömer Ülkü, eski genel kaptan Hakan Karaahmet ile Giresunspor taraftarlar Derneği Başkanı Özden Tütüncü, Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Ülkü, Karaahmet ve Tütüncü'nün buradaki ifadesi sürüyor.

MERSİN'DE ASBAŞKANI VE TRİBÜN LİDERİ GÖZALTINDA
Mersin'de, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında, Mersin İdmanyurdu Asbaşkanı Beşir Acar ve tribün lideri Murat Tanış gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, soruşturma kapsamında Mersin İdmanyurdu Asbaşkanı Acar ile tribün lideri Murat Tanış'ı gözaltına aldı.

Spor Toto Süper Lig'e çıkan Mersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı, iddialara ilişkin operasyonu basın yayın organlarından duyduğunu söyledi.

Acar'ın ifade vermek üzere emniyete çağrıldığını öğrendiğini ifade eden Kahramanlı, soruşturma nedeniyle açıklama yapmanın doğru olmayacağını kaydetti.

ADANASPOR TAKİPTE

Futbolda şike iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında teknik direktör Levent Eriş'in de gözaltına alınması üzerine, Adanaspor yetkilileri gelişmeleri yakından takip ediyor.

Alınan bilgiye göre, Eriş'in, futbolda şike iddialarıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında çok sayıda kişiyle birlikte eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınması üzerine gazeteciler, Eriş'in görev yaptığı Bank Asya 1. Lig takımlarından Adanaspor'un Çatalan'daki tesislerine gitti.

Tesiste bulunan takımın genel menajeri Murat Daldık, Eriş'in gözaltına alınmasının kulüple ilgisinin bulunmadığını söyledi.

Soruşturmanın detaylarıyla ilgili bilgilerinin bulunmadığını belirten Daldık, ''Bu konuyla ilgili her hangi bir açıklama yapmamız mümkün değil. Zaten soruşturma gizli yürütülüyor. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz'' dedi.

Bu arada kulüp tesislerinde polisin her hangi bir arama yapmadığı da öğrenildi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada da şunlar kaydedildi:

''Futbolda şike iddialarına yönelik operasyonlar çerçevesinde teknik direktörümüz Levent Eriş de gözaltına alınarak, ifadesi alınmak üzere İstanbul'a gönderilmiştir. Hocamızın gözaltı süresi devam etmekte olup bizler de ayrıntıları kamuoyundan takip ediyoruz. Konuyla ilgili herhangi bir gelişme olduğunda vakit geçirilmeden paylaşacağız. Bu arada, bazı yayın organlarında Adanaspor menajeri veya yardımcı antrenörü gibi açıklanan ve gözaltında bulunan Serdar Berkin'in kulübümüzle hiçbir ilgisi yoktur.

"GİRESUNSPOR'UN ADI ŞAİBE İLE ANILAMAZ"
Bank Asya 1. Lig'i takımlarından Giresunspor'un basın sözcüsü Fatih Sandal, ''Giresunspor Kulübü'nün adı şu ana kadar gerek eski gerek yeni yöneticileri ile herhangi bir şaibeye karışmamıştır'' dedi.

Sandal, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına almalar hakkında yaptığı açıklamada, isnat edilen suçlamaları bilmediklerini, devam eden soruşturma hakkında detaylı açıklama yapmanın doğru olmayacağını kaydetti.

Giresunspor Kulübü Başkanı Ömer Ülkü'nün Dereli ilçesinin Kümbet Yaylası'ndaki evinden polis ekiplerince sabah saatlerinde gözaltına alındığını ve daha sonra Emniyet Müdürlüğüne getirildiği ifade eden Sandal, ''Soruşturma kapsamında başkan Ülkü ile birlikte eski genel kaptan Hakan Karaahmet ve Giresunspor Taraftarlar Derneği Başkanı Özden Tütüncü gözaltına alındı. Şu anda bizde durumu tam olarak bilemiyoruz. Tek bildiğimiz başkanımızın ve iki kişinin İstanbul'a götürüldüğüdür. Giresunspor Kulübü'nün adı şu ana kadar gerek eski gerekse yeni yöneticileri ile herhangi bir şaibeye karışmamıştır. Giresunspor Kulübü olarak Türk adaletine olan güvenimiz tamdır'' diye konuştu.

Sandal, ayrıca futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında Giresunspor Tesisleri'nde her hangi bir aramanın yapılmadığını sözlerine ekledi.

AYRINTILAR AN BE AN HTSPOR.COM'DA OLACAK...

 

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!
300

PUAN DURUMU