Kasımpaşa'nın yeni teknik direktörü Tayfur HavutcuHavutcu, Beşiktaş maçının ardından açıklamalarda bulundu. HavutcuHavutcu, "80 dakika Beşiktaş'a karşı 10 kişi oynadık. Kırılma anlarında kaçırdığımız goller var. Kaybettiğiniz zaman bazı şeyleri kazanırsınız, biz nasıl oynayacağımızı gördük. Bu oyun ilerleyen haftalara umutlu girmemizi sağlayacak. Beşiktaş'a karşı 10 kişi oynadık ama bütün oyunun hakimi bizdik. Şimdi 3 maçta maksimum puanı almak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

BASIN TOPLANTISI

Kasımpaşa Teknik Direktörü Tayfur HavutcuHavutcu, karşılaşmanın ardından basın toplantısında soruları yanıtladı. 80 dakika 1 kişi eksik oynadıklarını söyleyen HavutcuHavutcu, “Ancak ben oyuncularımı mücadele anlamında tebrik ediyorum. Maçın 2 kırılma anı vardı. Mustafa’nın pozisyonunu değerlendirsek, maçı kazanabilirdik. Ama bizim kazanımlarımız oldu ve önümüzdeki haftalara umutla bakmamızı sağladı. Biz iyi bir takımız. Bulunduğumuz konumu da hak etmiyoruz. Bunu da inşallah önümüzdeki haftalarda göstereceğiz” dedi. Göreve geleli 3 gün olduğunu söyleyen ve takıma yapılacak olan takviyelerle ilgili gözlemleri olduğunu söyleyen Tayfur HavutcuHavutcu, “Önümüzdeki haftalara da bakacağız ve yönetimle görüşerek gerekli takviyeler yapılacaktır. Mevcut kadrodan bazı pozisyonlar için oyuncuların yerini de değiştirebiliriz” diye konuştu.

“11 KİŞİ OLSAK KAZANABİLİRDİK”

Oyuna yaptığı müdahalelerle ilgili sorulan soruyu yanıtlayan Tayfur HavutcuHavutcu, “Bazı oyunlar vardır, bugün de öyle bir karşılaşma oldu. İşler iyi giderken, iyi giden işi bozmak istemedim. Orta sahada cezalı oyuncularımız vardı, Khalili’ninKhalili’nin de sakatlığı vardı. Sonradan fazla hamle yapacak oyuncumuz yoktu. Ama bunları bahane olarak söylemiyorum. Dediğim gibi ben oyuncularımdan memnunum. Beşiktaş’ın zaaflarını biliyorduk, bu doğrultuda elimizden geleni yaptık” diye konuştu.

1 kişi oynamanın dezavantaj olduğunu da söyleyen HavutcuHavutcu, “Beşiktaş’a karşı oynuyorsunuz, etkili oyuncuları var. 11’e 11 olsa, kazanabilirdik. Bugün de en kötü berabere bitirmemiz gerekirdi. Pozisyonu da net seyretmedim, ortada bir pozisyondu. Tekrar izlemem gerekiyor” diyerek sözlerini tamamladı.

youtubeyoutube