Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Uzman isimlerin izleyicileri bilgilendirdiği “Zahide Yetiş’le”ye, onkoloji uzmanı Dr. Yavuz Dizdar konuk olacak. “Sağlıksız gıdalar nasıl anlaşılır?” sorusunun yanıt bulacağı programda Dizdar, kansere yol açan beslenme hatalarını, organik meyve ve sebzeler ile hormonlu meyve sebzeler arasındaki farkı, midye gibi çok sık tüketilen gıdaları alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini de anlatacak.

Türkiye’nin en başarılı doktorları, yaşanmış insan hikayeleri, birbirinden ilginç yemek tarifleri, güzellik, moda, müzik, dalında uzman konuklar, hayatı kolaylaştıran püf noktaları ve daha neler neler...

YAVUZ DİZDAR KİMDİR?

Yavuz Dizdar, 1964’te İstanbul’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi’ndeki orta eğitimini 1982’de; İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ndeki eğitimini 1988’de tamamladı. Tıp eğitiminin ardından, o yıllarda Siirt’e bağlı olan Batman’da yaklaşık bir yıl mecburi hizmet yaptı.

1989-1992 yıllarında İstanbul Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda ilaç bilimi üzerine, 1992-1996 yıllarında Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı’nda kanser üzerine uzmanlık eğitimini tamamladı. Bu eğitimlerinin yanı sıra İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde kanser biyolojisi ve immünolojisi doktorası unvanını aldı. Halen aynı enstitüde radyasyon onkolojisi uzmanı olarak çalışmaktadır.