Tekirdağ’da, birbirine aşık olan iki kadın, kına gecesi düzenleyip sazlı sözlü düğün yaptı. Bar işletmecisi Sibel Kıran ile şarkıcı Nazlı Can, birbirlerini "ölesiye sevdiklerini" belirterek evliliklerini resmileştirmek için Hollanda’ya gideceklerini söyledi.

TEKİRDAĞ’da, kent merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Barbaros Beldesi’nin Haramidere Mahallesi’nde bar işletmeciliği yapan 35 yaşındaki Sibel Kıran, barında 1 yıldır şarkıcılık yapan ve eşinden şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanan 2 çocuk annesi 30 yaşındaki Nazlı Can’a aşık oldu. Bu aşka karşılık veren Nazlı Can ile Sibel Kıran arasındaki ilişki dillerde dolaşırken, ikili söylenenlere aldırmadan birlikte yaşamaya başladı.

EVLENİYORUZ PLAKASI

Birlikteliklerini yasalar izin vermediği için nikah masasına taşıyamayan Kıran ile Can, yakınlarının da iznini alarak düğün hazırlıklarına başladı. Hazırlıklar tamamlanırken, önce Aydoğdu Mahallesi’nde bulunan kız evinde kına gecesi yapıldı. Bir gün sonra da Barbaros Beldesi’nde sazlı sözlü düğün yapıldı. Önüne "Evleniyoruz" yazısı takılan gelin arabası, Aydoğdu Mahallesi’nde gelinin kapısına geldi. Gelinlik giyen Nazlı Can ile damatlık giyen Sibel Kıran, sazlı sözlü düğünlerinde yakınları ve tanıdıklarıyla doyasıya eğlendi.

GÖRÜNTÜ ALINMASIN

Kameraların kendilerini görüntülediğini fark edince tedirgin olan Kıran ile Can, yakınlarından görüntü alınmasına engel olunmasını istedi. Düğüne şarkıcı Can’ın daha önceki evliliğinden olan çocuklarından büyük olan gelmezken, 3 yaşındaki oğlu E. de gelin ve damadın yanında yer aldı.

Kendilerini tebrik edenlere, birbirlerini ölesiye sevdiklerini ve bundan sonra hiç ayrılmayacaklarını söyleyen Kıran ile Can, Türkiye’de yasalar aynı cinsten 2 kişinin evlenmesine izin vermediği için Hollanda’ya giderek burada nikah kıymayı planladıklarını söyledi.