Son Dakika
24 Nisan 2018 Salı, 11:01 | Güncelleme: AA

İSTANBUL (AA) - "10. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi ve 6. Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumu" 25-29 Nisan tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecek.

Psikofarmakoloji Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, psikiyatrik hastalıkların tedavisi konusundaki yeniliklerin paylaşılması amacıyla düzenlenen kongre, Türkiye'den ve dünyadan yüzlerce hekimi Antalya'da bir araya getirecek.

Gloria Kongre Merkezinde yapılacak kongrenin ana teması "Yaşam Boyu Psikiyatri ve Terapötikler" olarak belirlendi.

Psikofarmakoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. M. Kemal Sayar, 5 gün sürecek kongre programında, ulusal ve uluslararası konuşmacıların, psikofarmakoloji alanındaki güncel bilgi ve öne çıkan yenilikleri paylaşacaklarını ve dirençli olgulardaki en son yönelimleri interaktif bir şekilde aktaracaklarını ifade etti.

Klinisyenlerin günlük uygulamalarda karşılaştıkları zorluklara pratik çözümler sunacaklarını ve biyolojik psikiyatri, nörobilim ve psikiyatrik nörogörüntüleme alanlarındaki güncel gelişmelerin ele alınacağını belirten Sayar, şunları kaydetti:

"Farmakolojik olmayan psikiyatri tedavilerini ve bu tedavilerin yönetim standartları ele alan sunum ve tartışmaları programa dahil ederek psikiyatri tedavilerinde entegrasyona katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Daha önceki kongrelerimizde olduğu gibi seçkin davetli konuşmacılarımız alanlarındaki güncel gelişmeleri konferans, panel, ikili çoklu tartışmalar ve uydu sempozyumlar aracılığı ile aktaracaktır. İlgili katılımcılarımız içinse çalıştay, uzmanla buluşma ve sertifika kursları düzenlenecektir. Sunum yapmak üzere kabul edilmiş bildiriler SCI-E (Science Citation Index Expanded) dizininde yer alan Psychiatry & Clinical Psychopharmacology Özel Ek sayısında yayınlanacaktır. Poster jürisi tarafından değerlendirilen ve seçilen üç çalışmaya ise 'Psikofarmakoloji Derneği Üstün Araştırma Ödülü' verilecektir."Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İstanbul haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İstanbul Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.