Son Dakika
24 Mart 2016 Perşembe, 17:44 | Güncelleme: İHA
BELEDİYE BAŞKANLARI TAZİYE DEFTERİNİ İMZALADI
BELEDİYE BAŞKANLARI TAZİYE DEFTERİNİ İMZALADI
- BELEDİYE BAŞKANLARINDAN TERÖRE KARŞI ORTAK AKIL ÇAĞRISI: "TERÖR ORTAK AKILLA ÇÖZÜLMELİDİR, TERÖRÜ VE TERÖRİSTLERİ LANETLİYORUZ"İSTANBUL (İHA) - Bahçelievler, Beylikdüzü ve Eyüp Belediye Başkanları Beyoğlu Belediyesi'nin İstiklal Caddesi'ndeki saldırıda hayatını kaybedenler adına açtığı taziye defterini imzaladı.
İstiklal Caddesi'ndeki canlı bomba saldırısı sonrası Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'a taziye ziyaretleri devam ediyor. Siyaset ve iş dünyasından önemli isimleri ağırlayan Başkan Demircan, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Beylükdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca'nın taziyelerini kabul etti. Başkanlık binasındaki taziye defterini imzalayan misafirler, teröre karşı birlik çağrısında bulundular.

"TERÖR ORTAK AKILLA ÇÖZÜLMESİ GEREKEN BİR SORUN"
Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Değerli belediye başkanım, Beyoğlu ilçemizde yaşadığımız terör olayında yaşanılan kayıplarımızdan dolayı çok üzgünüz. Bu acı olay gösterdi ki terör bir ülkenin değil dünyanın ortak akılla çözmesi gereken en önemli sorunların başında gelmektedir. Biz yerel yöneticiler vicdan, tolerans, paylaşım ve toplum bilinci açısından çok daha önemli roller üstlenerek dünyanın ve ülkemizin bu önemli sorununun çözümünde öncüler olabiliriz. Terörü lanetliyor, ölenlere rahmet diliyorum. Bir daha bu acı olayları yaşamamak dileğimle" ifadelerini kullandı.

"TERÖRÜ, TERÖRİZMİ VE TERÖRİSTLERİ LANETLİYORUZ"
Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğu ise, "Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde yapılan menfur saldırıyı değerli kardeşim Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan nezdinde kınıyor hayatını kaybedenlere başsağlığı yaralılara ise acil şifalar diliyorum. İnsan hayatı dünya üzerinde en kıymetli şeydir. Yerine İkamesi de mümkün değildir. Cana kim saldırırsa kınıyoruz. Terörü, terörizmi ve teröristi lanetliyoruz" dedi.

"GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ SUNUYORUM"
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca da, "Değerli başkanım dünyanın her tarafındaki terörü şiddetle kınıyor, şahsınızda geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" dedi.
(HÇ-ÖZ-Y)

24.03.2016 17:47:40 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İstanbul haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İstanbul Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.