Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Pursaklar 16 Nisan'da Türkiye rekoru kıracak

(Fotoğraflı)

ANKARA (İHA) - AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan "Pursaklar'dan Türkiye rekoru bekliyoruz" dedi.
AK Parti Ankara İl Seçim Koordinasyon Merkezi ilk mitinglerini Akyurt ve Pursaklar'da yaptı. Pursaklar'da düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap eden Yalçın Akdoğan "Pursaklar'dan Türkiye rekoru bekliyoruz" diyerek 'evet' desteği istedi. Pursaklar Muhsin Yazıcıoğlu Meydanı'nda düzenlenen mitinge Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Ankara Milletvekilleri Yalçın Akdoğan ve Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Kabasakaolğlu, MHP Pursaklar Belediyesi Meclis üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı.
"16 Nisan'ı bir milat olarak görüyorlar"
Muhsin Yazıcıoğlu Meydanı'nı dolduran Pursaklar halkı, Yalçın Akdoğan'ın "Pursaklar Türkiye rekoru kırmaya hazır mı?" sorusuna hep birlikte "Evet" cevabı verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gücünün kanunlardan değil, milletten geldiğini belirten AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan konuşmasında şu mesajları verdi: "Birileri diyor ki Erdoğan istediği gibi kararname çıkartacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kanun çıkartmaya ihtiyacı yok. Sayın Cumhurbaşkanımızın gücü milletten geliyor. Bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımız ne dedi de millet yapmadı? Milletin gönlünde yer alan bir lider var. Sayın Cumhurbaşkanımız olmasaydı bu sistem yürür müydü? İte kaka bugünlere getirdik. '16 Nisan'da hayır çıkarsa hiçbir şey değişmez, Tayyip Bey ve Binali Bey yerinde kalır, hükümet çalışmalarına devam eder' diyenlere aldanmayın. 'Hayır' çıkarsa; ey Kılıçdaroğlu gök kubbeyi hükümetin başına yıkmak için elinizden geleni yapmayacak mısınız? Dört bir yandan saldırı altındayız. Şer odakları üzerimize çullandılar. Terör örgütleri saldırıyor. Küresel güç odakları 'Tayyip Erdoğan'ı devirirsek ülkeyi ele geçiririz' diyorlar. Bunun için 16 Nisan'ı bir milat olarak görüyorlar. Sakın rehavete kapılmayın. Pursaklar'dan Türkiye rekoru bekliyoruz."
"Düşman okları Türkiye'ye geliyor"
Türkiye'nin nereden nereye geldiğini anlatan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin de, "Hastane önlerinde kuyruk yok, kimse giyim kuşamından dolayı hakir görülmüyor. IMF'ye olan borcumuz bitti, düşmanlar çatlıyor" dedi.
Selçuk Çetin "Pursaklar'da el ele, gönül gönüle verdik, sizlerin destek ve gayretleriyle burayı "Tebessüm Şehri" yaptık. 2002 yılına kadar her türlü sıkıntıyla karşı karşıya kalan Türkiye'miz, AK Parti ve milletin adamı Recep Tayip Erdoğan'ın liderliği ile nereden nereye geldi. Hastane önlerinde kuyruk yok, kimse giyim kuşamından dolayı hakir görülmüyor. IMF'ye olan borcumuz bitti, düşmanlar çatlıyor. İmam-ı Şafi der ki 'Düşman oklarının gittiği yere bakın.' Düşman okları Türk milletine geliyor, Türkiye'ye geliyor, Recep Tayyip Erdoğan'a yöneliyor. Türkiye için, istikbal için, istiklal için, özgürlüğümüz için, geleceğimiz için evet diyoruz" dedi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise Pursaklar'a yaptıkları hizmetleri anlatarak halk oylamasında güçlü destek istedi. AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, AK Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ve AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Kabasakaloğlu da Pursaklar'a teşekkür ederek, "Pursaklar'ın 16 Nisan'da Türkiye'ye örnek olmasını istiyoruz" diye konuştu.
(ZEY-BT-Y)

20.03.2017 10:52:12 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Ankara haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ankara Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.