Kırım Haber Ajansı QHA’nın haberine göre, Ukrayna Bakanlar Kurulu bugün yaptığı toplantıda, Türkiye ile Ukrayna arasında imzalanan iki ülke arasında pasaportsuz, yeni kimlik kartları ile karşılıklı seyahat imkanı sağlayacak anlaşmayı onayladı.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Ukrayna Bakanlar Kurulu Arasında Vatandaşların Karşılıklı Seyahatlerine İlişkin Usullere Dair Anlaşma, 14 Mart 2017 tarihinde Ankara’da Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Genel Müdürü Büyükelçi Mehmet Samsar ile Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga tarafından imzalanmıştı.

İKİ ÜLKE ARASINDA KİMLİKLE SEYAHAT DÖNEMİ

Anlaşmaya göre yeni kimlik kartları kullanan Ukrayna ve Türkiye vatandaşları, iki ülke topraklarına giriş, çıkış ve transit geçiş yapabilecekler ve bu ülkelerde 180 gün için 90 güne kadar vizesiz kalabilecekler.

Ukrayna hükümeti resmi internet sitesinde yapılan açıklamada söz konusu anlaşmanın ülkeler arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesine ve sosyal, ekonomik, kültür, insani alanlardaki ilişkilerin yoğunlaştırılmasına yardımcı olacağı ifade edildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, anlaşmayla ilgili “Karşılıklı ziyaret ve turist sayısını artırmak istiyoruz. Halklarımız arasında daha fazla temas olsun istiyoruz. O nedenle bundan sonraki süreçte vatandaşlarımızın pasaporta ihtiyaç duymadan sadece kimlikleriyle ülkelerimizi ziyaret etmesi için hazırlıkları tamamladık. Yaz gelmeden bunu başaracağız” diye konuşmuştu.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 10:56
    AB Ukrayna'yı Schengen'e aldı; burada Ukraynalılar Türkiye'ye dolarlar yazıyorlar... Beklersiniz.
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 09:59
    ne güzel işte. yapın bunları kardeşim. bir de reklamını yapın. herkes bilsin. acentalara yardımcı olun. insanımız gitsin iş imkanlarını kovalasın. gezsin görsün. ticari ilişki kursun. olumlu türk imajı bıraksın. büyük küçük demeyin ülkelerde.
  • Misafir 18 Mayıs 2017 Perşembe 09:58
    Adamlar zaten aç seninki benden aç bırakın bu ucuz işleri bunlar bişe kazandırmaz kaybettirir ülkede afrikalı pakistanlı adi suriyeli ne oldugu belli olmayanlarla doldu anadolu çomarları sevinsin anca
Tüm yorumları göster(26)
Kalan karakter : 2000
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme