ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Adana'da gayrimeşru ilişkiden dünyaya gelen bebeğini öldürdüğü öne sürülen üniversite öğrencisi kadın hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

Evli ve üç çocuk babası H.G. (33) ile yaşadığı gayrimeşru ilişkiden 10 Ağustosta dünyaya gelen bebeğini öldürüp babasının mezarına gömdüğü iddiasıyla tutuklanan Melek D. (22) hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Cumhuriyet savcısının, kadın hakkında "alt soydan akrabayı kasten öldürme" suçundan hazırladığı iddianame, Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Ön lisans öğrencisi Melek D'nin ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılması istenen iddianamede, şüphelinin evde dünyaya getirdiği bebeğinin ağlaması nedeniyle anne ve ağabeyinin durumu öğrenmesinden endişelenerek çocuğunu beton zemine atarak öldürdüğü öne sürüldü.

İddianamede, daha sonra Melek D'nin bebeğin cesedini beze sarıp çantasına koyarak babasının Baklalı köyündeki mezarına gömdüğü aktarıldı.

BEBEĞİN DOĞUM SIRASINDA ÖLDÜĞÜ İDDİASI

Kadının tutuklandığı nöbetçi mahkemedeki savunmasına da iddianamede yer verildi.

Melek D, olayı şöyle anlattı:

"H.G. ile tanışıp aşk yaşamaya başladık. Hamile kalınca bebeğimizi aldırmayı düşündük ancak paramız olmadığı için aldıramadık. Hamile olduğumu kimse bilmiyordu. Kilolu olmam nedeniyle fark edilmiyordu. Sancılarım artınca tuvalete gittim, bebek kafa üstü yere düştü, tutamadım. Kucağıma aldığımda bebeğim ölmüştü. Düşme sonucu öldü. Ben öldürmedim."

Melek D, bebeğini öldürerek babasının mezarına gömdüğü iddiasıyla 16 Ağustosta tutuklanmıştı.

  • adana
  • müebbet
  • GAYRİMEŞRU BEB
  • cinayet
  • MÜEBBET HA
  • AN

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000