GENEL SAĞLIK HABERLERİ

27 NİSAN 2017
  • DİĞER

Yüzlerce değişik hastalıkta karabaş otunun elma kadar yan etkisiz, semizotu kadar önemli bir bitkisel gıda takviyesi olduğunu belirten Dr. Ömer Coşkun, “Karabaş otu dünyada eşi benzeri olmayan bir şifalı bitkidir. Sadece Türkiye’de yetişen bu bitki, damar duvarını süpürge gibi temizleyebilme özelliği taşır. Karabaş otunun içinde beyine çok faydalı antioksidanlar bulunmaktadır. Vücutta bulunan binlerce kilometrelik damar sisteminin açık olması ve dolaşımın düzenli olması sağlık için gereklidir. Sigara, stres, kolesterol ve şeker hastalığı gibi sebeplerle damarlar tıkanmaktadır. Tedbir amaçlı karabaş otu kullanılabilir. En pratik şekilde bir tatlı kaşığı karabaş otu bir su bardağı sıcak suda 5 dakika beklemek suretiyle kullanılabilir” dedi.

Günde iki kez alınacak karabaş otu çayının özellikle damarlara büyük faydası bulunduğunu ifade eden Dr. Ömer Coşkun, şunları kaydetti:

"Unutkanlık, hafıza kayıpları ve alzheimer hastalığına karabaş otunun etkili olduğu görülmüştür. 20 gün kullanıldıktan sonra etkileri hissedilmiştir. Kan-beyin bariyerini geçen karabaş otu, beyinde tıkanık damarları açmaktan beyin omurilik sıvısının dolaşımını rahatlatmaya kadar birçok özelliği barındıran mükemmel şifalı bir bitkidir."
AASEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 28 Ekim 2014 Salı 22:56
    Acaba migrene icin olurmu
  • Misafir 12 Temmuz 2014 Cumartesi 00:48
    Iyimis..
  • Misafir 25 Haziran 2014 Çarşamba 15:30
    Çok sevindim.Allahim sizden razi olsun.Teşekür ederim.
Kalan karakter : 2000
Hipertiroidi nedir? İşte hipertiroidinin belirtileri...
4 yıldır uzattığı saçlarını "kanser hastaları" için kestirdi
Ölüm nedeni istatistikleri açıklandı!
Burun tıkanıklığına ne iyi gelir?
Yanlışlıkla bile yutmayın! Bakın diş macunu midede ne hale geliyor...
Meyve porsiyonu ne olmalı?