Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güncel Acemi kasaplar hastanelere koştu! | Son dakika haberleri
    1

    Kurban Bayramı'nın ilk gününde bazı acemi kasaplar kurban keserken kendilerini yaraladı.

    2

    Birçok ilde hastanelerin acil servislerinde dikkat çeken görüntüler ortaya çıktı.

    3

    Kayseri'de de Kurban Bayramı'nın ilk gününde kurban kesmeye çalışırken kendilerini yaralayan acemi kasaplar, hastanelik oldu.

    4

    Kurban Bayramı'nın ilk gününde, kurban kesim yerleri doldu. Bazı kişiler, kesim sırasında el, kol ve bacaklarını yaraladı.

    5

    Bazıları kendi imkanlarıyla devlet hastanesinin acil servisine gitti, bazıları da ilk müdahalelerin ardından başka hastanelere sevk edildi

    6

    Kayseri Devlet Hastanesi'ne tedavi olmaya gelen Mustafa Kış (43), 25 yıllık kasap olduğunu belirterek, "25 seneden beri keserim. İlk defa elimi kestim. Herhalde nazar var, göze geldik" dedi.

    7

    Gaziantep'te de Kurban Bayramının ilk gününde kurban kesmeye çalışırken yaralanan "acemi kasaplar" hastanelere başvurdu.

    8

    Samsun’da da kurbanlık keserken kendilerini yaralayan kasaplar, hastanede tedaviye alındı. Elinde kesik oluşan Tuğrul Akar, “İnekte bir şey yok ama bizim atardamar kesildi” dedi.

    9

    "İNEKTE BİR ŞEY YOK, BİZDE ATARDAMAR KESİLDİ"

    Samsun’da kurbanlık keserken kendilerini yaralayan acemi kasaplar, hastanelerin acil servislerine başvurdu. Büyükbaşın bağlı olduğu kancadan düşmesiyle bacağı kırılan, elini, kolunu ve bacağını ve yaralayanlar, hastanede tedaviye alındı.

    10

    Büyükbaşı yıkarken ipin elini kestiği Durmuş Gürbüz, “Parmak uçlarımda kırık oluştu. Ben 1982’den beri kurban kesiyorum, bu ilk kazam ve son olacak inşallah” diye konuştu. Amcası kurban kesmek isterken yanlışlıkla elinde kesik oluşan Tuğrul Akar ise, “İnekte hiçbir şey yok ama bizim atardamar kesildi. Kurbanda bir şey yok, kurban ben oldum. Şahdamarım da kesilse kurbana yardım edeceğim” dedi.

    11

    "SAĞLIĞIMDA MEŞHUR OLAMADIM, KURBANDA MEŞHUR OLACAĞIM"

    Aksaray'da de kurban keserken elini kesip, hastanelik olan Mustafa Akbaş (60), "Elini kestirenlerle dalga geçiyordum. Benim başıma da geldi" dedi.

    Kentte, Kurban Bayramı'nın ilk günü önceden belirlenen alanlarda kurbanlıklar kesilmeye başlandı. Hayvanlarını kendileri kesmek isteyen bazı kişiler ise kesim sırasında çeşitli yerlerinden yaralanınca hastanenin yolunun tuttu.

    12

    Acemi kasaplardan Mustafa Akbaş da elini kesmesi nedeniyle yaralanınca Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine geldi.

    Tedavisinin ardından taburcu olan Akbaş, gazetecilere, "Her yıl kurban kesiyorum. Elini kesenlerle dalga geçiyordum. Benim başıma da geldi. Sağ elimde bıçak vardı. Hayvanın boynuna bıçağı attım, ön ayağını sallayınca elimdeki bıçağa çarptı. Sol elimin üstünü kesti. Benden önce bir acemi kasap gelmiş. Gelmeye devam ediyor. Sağlığımda meşhur olmadım, kurbanda meşhur olacağım" dedi.

    13

    İSTANBUL'DA 513 KİŞİ HASTANELERE BAŞVURDU

    İstanbul'da da Kurban Bayramı'nın ilk gününde kurban keserken yaralanan 513 kişi hastanelerin acil servislerine başvurdu.

    14

    AA muhabirinin İl Sağlık Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, bayram namazının ardından bazı vatandaşlar kurbanlıklarını kesmeye çalışırken bıçak ve satır gibi aletlerle yaralandı.

    15

    Yaralananlar, tedavileri için yakınlarının yardımı ya da ambulanslarla kentin farklı bölgelerindeki sağlık kuruluşlarına ulaştırıldı.

    .