Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika AK Parti'de 7. Olağan Kongre süreci başladı

    Günlerdir televizyonlarda ve sosyal medyada gösterilen "İnandığın Yolda Yürü" tanıtım filminin sırrı çözüldü. Filmin,AKParti'ninkongrefilmlerinden olduğu belirtilirken,partibugün yayınladığı ikinci filmle "İnandığın Yolda Yürü" sloganıyla 7. OlağanKongresürecini resmen başlatmış oldu.

    Bu kez farklı bir iletişim stratejisi izleyenAKParti, 23 Aralık Pazartesi günü bir ön tanıtım filmiyle medyada yer aldı ancak film logosuz olarak ekranlarda döndü. Bugün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşlara yazdığı mektubu seslendirdiği asıl film paylaşıldı.

    Videoda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sevgili kardeşim, inanmak, emek harcamak, geçmişi bilerek yarına bakmak, azimle hedefe yürümek, engeller karşısında yılmamak bizi biz yapan değerlerdir." ifadeleriyle başladığı mektubunu, "Dünkü başarılar yarınını aydınlatan ışığındır. Hep daha ileriyi hedefler ve aşkla çalışırsan hiç yorulmazsın. Kalbini ortaya koyarak yürürsen yol arkadaşlarınla tek vücut olursun.Aklınla hareket edersen tuzaklara düşmezsin. İnancın varsa, umudun da vardır. İnanç varsa, imkan da vardır. Başaracağına inan. Kendin için, ailen için, Türkiye için. İnandığın yolda yürü." sözleriyle tamamlıyor.

    REKLAM

    ÜNAL DA PAYLAŞTI

    AKPartiGenel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da Twitter hesabından yaptığı paylaşımlakongresüreçlerinin başladığını açıkladı.

    Ünal, "7. OlağanKongresürecimizi 'Türkiye İçin İnandığın Yolda Yürü' diyerek başlatıyoruz.Kongrelerimizin tüm teşkilatlarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum." ifadesini kullandı. Ünal ayrıca,kongrekılavuzunu da paylaştı.

    Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından hazırlanan "Kurumsal Kimlik Klavuzu 2020", Türkiye Cumhurbaşkanı veAKPartiGenel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sunuşuyla başlıyor.

    "Kuruluşumuzdan bugüne, inandığımız değerleri korumak için çıktığımız kutlu yürüyüşte, milletimizin gösterdiği istikameti kendimize yol bildik." ifadesiyle başlayan sunuşta Erdoğan, şunları kaydediyor:

    "Bu doğrultuda içeride ve dışarıda haklı mücadelemizi her daim sürdürdük. Millet ve hizmet aşkıyla başlayan yolculuğumuzu, ulaşımdan eğitime, kültürden sağlığa, savunma sanayisinden enerjiye başardığımız yüzlerce hedefle taçlandırdık. Ülkemiz için her zaman daha iyisini, en iyisini arzuladık. Geldiğimiz noktada, Türkiye’ninpartisi olarak yeni bir döneme kucak açıyoruz. Yola çıkış amacımızı unutmadığımız gibi bizi yolumuzdan döndürmeye çalışanlara da asla müsaade etmedik. Siyasetimizin merkezinden insan, sevdamızdan Türkiye eksik olmadı. Bu uğurda milletimizle omuz omuza yeni mücadelelere atılmaya ilk günkü aşkla bir kez daha hazırız. Türkiye için içeride ve dışarıda verdiğimiz mücadelelere devam edecek, inandığımız yolda yürüyeceğiz.

    REKLAM

    Tek vücut halinde hareket ederek tüm Türkiye'de gerçekleştireceğimiz il-ilçekongreleri ile kadın ve gençlik kollarımızınkongreleri, milletimiz ile yeniden kucaklaşmamıza vesile olacaktır.AKPartiteşkilatları olarak hazırladığımız kurumsal kimliğe uymamız ve bu kimlikte belirlenmiş hususların dışına çıkmamamız elzemdir.

    Gerçekleştireceğimizkongrelerimizinpartimiz ve memleketimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyor, sizlere inanıyor ve güveniyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun."

    KILAVUZDA ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

    Kılavuzda kurumsal kimlik ön planda tutularak yapılacak kampanya çalışmaları hakkındapartiteşkilatlarına bilgiler veriliyor.

    Kullanılacak fotoğrafların özellikleri, hedef kitle hakkında detaylı açıklamaların yer aldığı kılavuzda, il, ilçe ve beldekongrelerindeAKParti'nin belirlemiş olduğu müziklerin kullanılması isteniyor. Belirlenenlerin dışında bir sanatçının parçasının,AKPartiile doğrudan ilişkili olmayan müziklerin dinlenmesinin, reklam ve tanıtım filmlerinin gösterilmesininAKParti'nin kurumsal kimliğini olumsuz yönde etkileyeceği belirtiliyor.Partininkongrelerde kullanılacak müziklerine "www.akkongreler.com" adresinden ulaşılabileceği bilgisi kılavuzda yer alıyor.

    Teşkilatlardan, yerel medya ile ilişkilere önem verilmesi istenilen kılavuzda, yerel medyanınAKParti'nin il, ilçe ve beldekongrelerinde önemli role sahip olduğu vurgulanıyor. Kılavuzda,partiadına medyaya yapılacak açıklamaları önceden belirlenen bir yetkilinin yapmasının büyük önem taşıdığı ifade ediliyor.

    GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ UYARISI

    Kılavuzda il, ilçe ve beldekongreleri sırasında gürültü kirliliği oluşturulmaması isteniyor. Okul, hastane, ibadethane gibi yerlerin çevresinde müzik çalınmamasına ve anons yapılmamasına dikkat edilmesi gerektiği belirtiliyor. Ayrıca il, ilçe ve beldekongreleri öncesindeAKPartitarafından belirlenmiş veAKPartitarafından hazırlanmış filmlerin gösterileceği bildiriliyor.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ