Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika CHP'li Arslan ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi

    Mahmut Acaröz'ün haberine göre, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, geçen cuma günü Akçay'da gerçekleşen seçim bürosu açılışı sırasında yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı.Camiden minaresinden okunan sela ile ilgili saygısız konuşmalarından dolayı Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu'nu kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak oy birliğiyle disiplin kuruluna sevk ettiklerini bildirdi.

    İl Başkanı Sarı yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi

    "PROVOKASYON AMAÇLI OLARAK"

    "08 Mart 2019 Cuma günü Akçay'da gerçekleşen, partimizin ve İl Başkanlığımızın tasvip etmediği, kesinlikle onaylamadığı olayın akibeti hakkında bilgilendirmeyi borç biliriz. Milletvekillerimiz okunan sela sebebi ile konuşmasını tamamlayarak gerekli hassasiyeti göstermiştir. Fakat partimiz ile hiçbir ilgisi ve alakalı olmayan bir şahıs, görünen o ki provakasyon amaçlı olarak başkanımıza bir takım söylemlerde bulunmuştur. Başkanımızın dün basın açıklamasında belirttiği gibi okunan sela sebebi ile konuşmayı anlayamayan fakat kendisine bir destek söyleminde bulunduğunu düşündüğü şahsa cevap vermiştir.

    Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir'de bizler asla böyle bir söylemi kabul etmeyiz. Edremit Belediye Başkan adayımız Selman Hasan Aslan'ın kullanılan sözleri hiç anlamadığı iştirak etmediği ve katılmadığını başkan adayımız ertesi gün yaptığı basın açıklamasında da bunu kesin bir dille ifade etmiştir. Millet ittifakı adayımız Aslan'ın ülkemize ve Bayrağımıza olan bağlılığını onu tanıyan herkes çok iyi bilir. Bu şahıs hakkında da emniyet güçleri gerekli işlemleri yapmıştır. Bizlerde bu provokasyonun takipçisi olacağız, konu hakkında gelişmelerinde kamuoyu ile paylaşacağız.

    "İNCEOĞLU DİSİPLİN KURULU'NA SEVKEDİLMİŞTİR"

    Maalesef Cahit İnceoğlu adlı partilimizin okunan sela ile ilgili ifadelerinde ki saygısızlığı, anlamsızlığı, partiliye ve partimize yakışmayan tavırları da üzüntü ile tespit etmiş bulunmaktayız. Kendisinin ifadelerini kesinlikle kabul etmiyor ve esefle kınıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanlığı olarak kendisini kesin ihraç talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna vermeye oy birliği ile karar vermiş bulunmaktayız. İnceoğlu bundan böyle Partimiz ile ilgili hiçbir etkinliğe ve organizasyona katılamayacaktır, partimiz adına hiçbir yerde açıklama yapamayacaktır. Kendisinin bu ifadelerini partimiz ile ilişkilendirmemenizi rica ederiz. Kamuoyuna duyurulur."

    REKLAM

    SELMAN ARSLAN İÇİN DÜZELTME YAPILDI

    CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK sonrası basın açıklamasında bulunmuştu. Öztrak yaptığı basın açıklamasında, "Edremit Belediye Başkan adayı önemli bir hata yaptı. Bu nedenle kendisi kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi" demişti.

    Ancak bu açıklamanın ardından CHP'den bir düzeltme geldi. Disipline sevk edilen kişinin Edremit Belediye Başkan adayı Selman Arslan değil, eski Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu olduğu açıklandı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ