Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Çocuk Çocuklar bu yaz sanatla çevrimiçi buluşuyor

    İstanbul Modern Çocuklara Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu farklı kavramlara ve sanatsal biçimlere odaklanan atölye çalışmalarını içeriyor. Atölyeler, müzenin koleksiyon sergilerinden sanat çalışmalarının gösterimiyle başlıyor. Çocuklar bu gösterimde, sanat yapıtlarını müze uzmanlarıyla birlikte çözümleyerek sanat tarihinden örneklerin ele alındığı kısa bir sunuma katıldıktan sonra kendi sanat çalışmalarını yaratıyor.

    10 farklı etkinlik

    Çocuklar İstanbul Modern’in Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu’nda Benim Renklerim, Lekeler ve Çizgiler, Doğadan Motifler, Tuvalimdeki İzler, Dokulu Resimler, Renk Oyunları, Boyanın Öyküsü, Fotoğraftan Resme, Birleşen Nesneler ve Benim Bakışım başlıklı 10 farklı etkinliğe katılabiliyor.

    REKLAM

    Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu Katılım Belgesi

    Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu’nda etkinlikler, hafta içi her gün yaz boyunca tekrar ederek farklı tarihlerde uygulanıyor. Böylece katılımcılar, etkinliklere katılacakları tarihleri seçerek belirleyebiliyor. Çocuklar bu çalışmaların birine veya hepsine, istedikleri tarihlerde katılabiliyor. İstanbul Modern, on farklı seçenek sunan atölyelerin en az beşine katılanlara Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu Katılım Belgesi veriyor.

    Atölye Tarihleri: 5 Temmuz – 27 Ağustos 2021 arası hafta içi her gün

    4-7 yaş grubu çocuklu aileler için 11.00-12.00,

    8-12 yaş grubu çocuklar için 14.00-15.00

    Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu programlarına katılımlar kontenjanla sınırlıdır.

    Programlar hakkında detaylı bilgi ve online kayıt için www.istanbulmodern.org adresine başvurulabilir.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ