Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Galatasaray Diagne'den olay sözler! - Galatasaray Haberleri
    1

    Galatasaray'ın sezon başında satın alma opsiyonuyla Club Brugge'e kiraladığı Mbaye Diagne çarpıcı açıklamalarda bulundu.

    2

    Belçika basınından Het Nieuwsblad'a konuşan Diagne'nin sarı-kırmızılı taraftarlar ve Falcao ile ilgili sözleri dikkat çekti. Diagne'nin açıklamalarından satır başları:

    3

    "Galatasaray, Falcao'nun transferi için hem manevi hem de maddi olarak büyük fedakarlıklar yaptı.

    4

    Galatasaray benim yerime Radamel Falcao'yu aldığında karıma dedim ki: 'Bak göreceksin, işi hiç kolay olmayacak. Tekniği benden daha iyi. Ama top alamazsa, gol atamaz. Adama top atmıyorlar. Sorun şu ki Galatasaray'da herkes kendisi için oynuyor.'

    5

    Galatasaray taraftarı dünyanın en iyi taraftarı olduğunu düşünüyor ve her maçın kazanılmasını istiyorlar. Maçta etkisiz kalırsanız ve sizden istenen golleri atamazsanız taraftar sizi her zaman eleştirir ve pek de iyi davranmaz.

    6

    Galatasaray'da oynarken her zaman çok sıkı bir şekilde çalıştım ve son ana kadar mücadele ettim. Belçika'ya geldiğim zaman hemen bir kupa aldım, Galatasaray'da da bu durum böyle olmuştu.

    7

    Türkiye'de attığım golden sonra King Kong maskesi taktım. Bazı insanların hakkımda söylediği sözler beni deli ediyor. Ben deli hareketleri yapmıyorum, ben böyleyim. Maçta bir gol attığım zaman insanları eğlendirmek istiyorum, insanların bunu sevdiğini biliyorum.

    8

    Türkiye'de benim bir lakabım var, o da King Kong. King Kong demek 'yöneten, yön veren' demektir. Benim için durum bu, diğerlerine hükmetmek ve takımda şef olmak.

    9

    Kendimi fiziksel olarak çok iyi hissediyorum. Club Brugge'de de çok iyi antrenman progamları var ancak benim işim sürekli top sürmek, takımı atağa kaldırmak değil.

    10

    Bunu yapacak olan takımda bazı oyuncular var, bu benim işim değil. Her zaman basit çalışmaya ve basit olmaya özen gösteririm; doğru yerde ol, topu takip et ve skor yapmaya çalış. Takımda her şeyi yapamazsın, ben en iyi bildiğim şeyi yapmak istiyorum.

    11

    16 yaşında profesyonel bir futbolcu olmak hayaliyle Senagal'den babamın yaşadığı yer olan İtalya'ya taşındım. Çok ciddi zorluklar çektim, Serie D'de oynadım. Takım arkadaşım Mario Balotelli'nin kardeşi Enock Balotelli'ydi ve ondan dolayı da Mario Balotelli'yi tanıyorum. İkimizin de yükseliş hikayesi birbirine benziyor.

    12

    ANDERLECHT YÖNETİCİLERİNİN SUÇLAMALARINA CEVAP

    Anderlecht beni asla aramadı. Bana aracılarla ulaşmaya çalıştılar. Galatasaray'la konuştular ama benimle hiç iletişim kurmadılar. Club Brugge ise benimle özel olarak irtibata geçti.

    13

    Öte yandan Anderlecht yöneticileri ise Diagne'nin yalan söylediğini, ellerinde Senegalli futbolcuyla yaptıkları WhatsApp konuşmaları bulunduğunu öne sürdüler.

    14

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ