Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Dr. Yavuz Kalaycı'nın adı aile sağlığı merkezine verildi - Haberler

    İstanbul Eyüp Nişanca Aile Sağlığı Merkezi hekimlerinden Dr. Yavuz Kalaycı pazar günü koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

    Mart ayında koronavirüs tanısı konulan 56 yaşındaki Yavuz Kalaycı'nın yaklaşık 15 gün entübe durumda olduğu ve bu süre içerisinde anne ve babasını da birer hafta arayla koronavirüsten kaybettiği açıklanmıştı.

    O SÖZLERİ GÖZYAŞLARINA BOĞMUŞTU

    İki çocuk babası Dr. Kalaycı'nın vefat etmeden önce söylediği "Kızlarım küçük sahip çıkarsınız değil mi?" sözleri tüm Türkiye'yi gözyaşlarına boğmuştu.

    ÇALIŞTIĞI YERİN ADI

    Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Dr. Yavuz Kalaycı'nın çalıştığı aile merkezinin adının İstanbul Eyüpsultan Dr. Yavuz Kalaycı Aile Sağlığı Merkezi olarak değiştirildiğini açıkladı.

    Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Birkaç gün öncesine dek bu tabelada, İstanbul Eyüpsultan Nişanca Aile Sağlığı Merkezi yazıyordu. Hastalarına son olarak burada hizmet eden doktor arkadaşımız Yavuz Kalaycı'yı Covid-19 sebebiyle kaybedene dek. İnsana sevgisi çok olan, çok sevilir. Tıpkı Dr. Yavuz gibi" paylaşımında bulundu.

     Koronavirüsten ölen Dr. Yavuz Kalaycı'ya veda!
    Koronavirüsten ölen Dr. Yavuz Kalaycı'ya veda! Haberi Görüntüle
     Dr. Yavuz Kalaycı'nın çocuklarının eğitimini Ahbap üstlendi!
    Dr. Yavuz Kalaycı'nın çocuklarının eğitimini Ahbap üstlendi! Haberi Görüntüle
     Kovid-19'dan ölen doktorun son mesajı!
    Kovid-19'dan ölen doktorun son mesajı! Haberi Görüntüle
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ