Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Ortadoğu IŞİD dört koldan saldırdı, IŞİD dört koldan saldırıya geçti, IŞİD Kerkük'e saldırdı.

    IŞİD Kerkük'te dört koldan saldırıya geçti. Kerkük'ün güneyindeki Mektep Halid, Tilwerid, Meryembeg ve Mele Ebdulla köylerine bu sabah IŞİD mensuplarınca saldırı düzenlendi. Peşmerge güçleri, saldırıya ağır silahlarla karşılık verdi.

    Yaklaşık iki saat süren çatışmaların ardından Mektep Halid, Meryem Beg ve Mele Abdullah köyüne yönelik saldırıları durduruldu. Tilwerid’de ise çatışmalar devam ediyor. Bu arada Peşmergeler, üzerlerine sürülen bomba yüklü bir aracı da önceden farkederek infilak ettirdi.

    ARALARINDA 50 METRE KALDI

    Bazı yerlerde Peşmergeler ile örgüt mensupları arasındaki mesafe 50 metreye kadar düştü. Halepçeli bir Peşmerge, IŞİD’lilere roket ve havan toplarıyla karşılık verdiklerini söyledi. IŞİD'in sisli havadan yararlanıp saldırdığı belirtiliyor.

    MUSUL'DA SALDIRI VE ÇATIŞMALAR

    Öte yandan, Musul’da da hareketli saatler yaşanıyor. Dün akşam saat 22:40 sıralarında Musul Barajı yakınlardan bulunan Cesse ve Selhic köylerinde iki IŞİD üyesi intihar saldırısı girişiminde bulundu. Önceden farkedilen saldırganlar etkisiz hale getirildi. IŞİD daha sonra ise Wanke nahiyesi çevresinde saldırıya geçerken, burada ağır silahlarla çatışma meydana geldi. Bölgedeki çatışma ve patlamalarda Peşmerge zayiat vermedi.

    AJANSLAR

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ