Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD'nin yeni yönetimini toy ve tecrübesiz olmakla suçlayarak, Trump'ın İran'a yönelik tutumunu dikkate alınmayacak yaygaralar olarak tanımladı.

DHA'nın haberine göre, Suriye ve Irak'taki çatışmalarda hayatını kaybedenlerin ailelerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan Hamaney, Beyaz Saray'daki yeni yönetim için serserilik alemine yeni girmiş bıçak sallayanlar benzetmesinde bulundu.

İran lideri, "Bunlar toy ve tecrübesizler. Ne yaptıklarını bilmiyorlar. Serserilik alemine yeni girenler gibi rasgele sağa sola bıçak sallıyorlar. Ağızlarının içinden tokadı yediklerinde o zaman dünyadaki hesap kitabın nasıl olduğunu anlarlar." diye konuştu.

"ONLAR DEĞİL BİZ TOKAT ATARIZ"

İran'ın devrimin kuruluşundan beri son 38 yılda sürekli ABD'nin düşmanca tutumuyla karşı karşıya olduğunu savunan Hamaney, Trump'ın ismini zikretmeden, "ABD'de yeni iş başına gelmiş bu adamın yaygaralarını dikkate almayın. Bunlar yeni şeyler değil. İran sağlam ayaktadır. Bilsinler onlar bize değil, asıl biz onlara tokattı atarız." dedi.