Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

İtalya'nın Torino kentinde ABD Başkanı Donald Trump maskesiyle bankamatik soymaya kalkan iki kardeş polis tarafından yakalandı. 

Business İnsider'ın haberine göre 26 ve 30 yaşındaki Vittorio ve Ivan Lafore kardeşler, gece saatlerinde Torino kentindeki bir bankamatiğe soygun düzenledi.  

Kardeşlerden birinin güvenlik kamerasını örtmesiyle başlayan bankamatik soygunu, diğer kardeşin büyük bir çiviyle bankamatiğin kasasını kırmasıyla devam etti. Paraları alan iki kardeş, arabalarına yöneldikleri sırada polis tarafından yakalandı. 

Kendilerine 1997 ABD yapımı "The Jackal" filminin konusunu örnek aldıklarını belirten kardeşlerin durumu ise daha çok 1991 ABD yapımı "Point Break" filmine benzetildi.

Beyaz arabayı siyah renklerle boyayarak peşindeki polislerden kurtulmayı hedeflediklerini belirten iki kardeş, baş rollerinde Bruce Willis ve Richard Gere'in oynadığı "The Jackal" filminden esinlendiğini söyledi.

The Jackal filminde kendisine ‘Çakal’ denilen isimsiz bir keskin nişancı, üstün yetenekleriyle birkaç kişi dışında herkesten kendini saklayabilme yeteneklerine sahip olarak karşımıza çıkmıştı.

  

Fakat ABD basını tarafından olay, 1991 yapımı "Point Break"'e benzetildi. Başrollerini Keanu Reeves ve Patrick Swayze'nin paylaştığı filmde, eski ABD başkanlarının maskelerini giyerek Los Angeles'ta banka soymaya başlayan bir çetenin konusu işlenmişti.