İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri  Bakanlığı Sözcüsü, Irak'ta yaşanan son terörist eylemleri, özellikle de Türkiye Başkonsolosluğu'nun işgal edilerek konsolosluk çalışanlarının rehin alınması olayını kınadı. Söz konusu olayın son derece kaygı verici olduğunu belirten İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, diplomatik mekanların ve çalışanların haklarına saygı gösterilerek korunmasını istedi.

İran İslam Cumhuriyeti'nin Irak Devleti ve halkının terörle mücadelede mutlak surette desteklediğini ifade eden Sözcü, Irak halkının terörist saldırılar karşısında  birlik ve beraberliğinin korunmasına çağrı yaparak, birlik ve beraberliğin korunması sayesinde Irak'ın istikrar ve huzuruna en kısa zamanda yeniden kavuşmasını diledi.

"lrak'ta artan terörist saldırılar sınır aşan terör tehlikesinin bariz bir örneğidir" ifadesini kullanan İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sözcüsü, "Küresel terörizm tehdidi, devletlerin ve uluslararası toplulukların bu tehlikeli şartlar altında Irak Devleti ve halkının yanında olması gerektirmektedir" şeklinde konuştu.

DHA

1881 -
1938