Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Adana'da cami çıkışında duygu sömürüsü yaparak dilenenlere yönelik Seyhan İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlendi. Operasyonda, elinde, 'Allah işinizi rast getirsin, Allah yardımcınız olsun' yazılı kağıt tutarak sağır ve dilsiz görüntüsü veren 25 yaşlarındaki kadın dilencinin de rol yaptığı ortaya çıktı. 

Seyhan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kavşaklar ve cami önlerini duygu sömürüsü yaparak dilenenlerden temizlemek için operasyon başlattı. Ekiplerin tek tek topladığı dilenciler, Zabıta Müdürlüğü'ne götürüldü. Dilencilerin üzerlerindeki paralara el koyan ekipler, 'Kabahatler Kanunu'nu uygulayarak ceza yazdı.

Ekiplerin Yeni Cami önünden aldığı, 'Allah işinizi rast getirsin, Allah yardımcınız olsun' yazılı kağıt tutarak sağır ve dilsiz görüntüsü veren 25 yaşlarındaki kadın dilencinin ise rol yaptığı ortaya çıktı. El konan parasını isteyip, ceza yazılmaması için zabıtaya yalvaran kadın, "Vallahi beni bir daha görmeyeceksiniz. Bir daha buralara gelmeyeceğim" diyerek gözyaşı döktü.

Üzerinden 248 TL çıkan dilenci, ceza yazıldıktan sonra serbest bırakıldı.

DHA