Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Mahkemelik boyacıların arasına şemsiye girdi

    Amasya merkez Yavuz Selim Meydanı'nda ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan 65 yaşındaki Ali Özer, meslektaşı ve komşusu olan 68 yaşındaki Yalçın Taşan ile yaklaşık 3 ay önce aralarında başlayan tartışma üzerine kendisini darp eden komşusundan şikayetçi oldu.

    Ayakkabı boyacısı Ali Özer, komşusu ve meslektaşı olan Yalçın Taşan ile tartışmalarının önce karakola, sonra da mahkemeye taşınması üzerine komşusunu görmemek için sandığının etrafını şemsiyelerle çevreledi.

    Taşan'ı görmemek için sandığını şemsiyelerle çevreleyen 2 çocuk babası Özer, "Bu şemsiyeleri rüzgarı kesmek için, sağlığımı korumak için, bir de aşağıdakini görmemek için koydum. Mahkemelik olduk biz bununla" dedi.

    Mahkemede bin 700 lira ceza kesildiğini belirten evli ve 3 çocuk babası Yalçın Taşan, "5 yıl dokunmayacağım. Savcıya söz verdim. '5 sene dokunursan ceza ikiye, dörde katlar' dedi. Ne derse kulağımızı kapatıyoruz artık. Veya kaçıyor, gidiyorum. Gezip geliyorum. Müşteriler beni telefonla arıyor" diye konuştu.

    Ayakkabıları ateşle yakarak uyguladığı fırınlama tekniğinden dolayı kıskanıldığını iddia eden Taşan, Özer'in kendisini ve müşterilerini görmemek için şemsiyeler açtığını söyledi.

    İHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ