Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Muammer Faruk Salgar'ın naaşı, memeleketi Elazığ'da binlerce kişinin katıldığı törenle toprağa verildi. Törende yaktığı ağıtlarla yürek yakan şehidin ablası Gizem Salgar, "Bu benim kardeşim mi? Belki ölmemiş" demesi, törene katılan herkesi ağlattı.

Elazığ'ın İzzetpaşa Camii'nde ikindi namazının ardından Şehit Uzman Çavuş Muammer Faruk Salgar (24) için düzenlenen cenaze törenine Vali Murat Zorluoğlu, 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, şehidin babası Halil, ağabeyi Gökhan Salgar ve çok sayıda asker ile vatandaş katıldı.

"EMOŞUM BAK BABAN"

Şehidin eşi Ayşegül, 7 aylık oğlu Eymen Salgar ile şehit tabutuna gelerek ağıt yaktı. Oğluna, şehit babasının tabutunu göstererek "Emoşum bak babam" diyen acılı şehit eşi Ayşegül Salgar, "Ben sana kurban olurum. Senin tabutuna kurban olurum. Nasıl sana kıydılar? Ne diyeyim, nasıl kıydılar sana? Koklayacağım onu. Babana kıydılar senin. Ben sana kurban olurum Faruk. Emoşum bak baban" diye feryat etmesi, törene katılanlar arasında duygusal anların yaşanmasına yol açtı.

"BU BENİM KARDEŞİM Mİ? BELKİ ÖLMEMİŞ"

Şehit Uzman Çavuş Faruk Salgar'ın ablası Gizem Salgar da, gözyaşları arasında kardeşinin tabutuna sarılarak, "Şimdi bu benim kardeşim mi? Bunun çocuğu daha çok küçük, 7 aylık. Kardeşimin çocuğunu annem görmedi. Annem öldü. Şimdi ben sabah dokundum, yanakları buz gibiydi, üşümüştü. Bu benim kardeşim mi? Belki ölmemiştir" diyerek şehit Uzman Çavuş Faruk Salgar'ın fotoğrafını öptü.

Elazığ Müftüsü Peyami Güngör'ün kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Salgar'ın naaşı, askerlerin omzunda top arabasına taşınırken, kalabalık tekbir getirdi.

Cenazeye katılan binlerce vatandaş, terörü lanetleyerek PKK aleyhinde sloganlar attı. Şehit Uzman Çavuş Faruk Salgar'ın naaşı, daha sonra garnizon şehitliğinde toprağa verildi.

DHA