Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

GAZETE HABERTÜRK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK’ın hizmetine sunduğu Alibeyköy cep otogarı, şehirlerarası yolculukların yeni adresi oldu. Son teknolojik sistemlerle donatılan otogarda, yolcular tıpkı havaalanlarında olduğu gibi ekranlardan seferleri takip edebiliyor. Alibeyköy’den ülkenin her noktasına günde yaklaşık 1700 sefer düzenleniyor.

TAKSİ SERVİSi DE VAR

Cep otogarının vatandaşlar tarafından tercih edilmesini ve yaşanan yoğunluğu memnuniyetle karşıladıklarını belirten İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut ayda 2 milyon yolcunun otogarı kullandığını anlattı: “Otogar vatandaşlarımıza modern yeniliklerle hizmet veriyor. Ayda 2 milyon kişiyi ağırlıyoruz. Bu rakam yaz aylarında ve bayram günlerinde daha da yükseliyor. Hizmet kalitemizi artırmak için Otogarda vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz ve görüşlerini alıyoruz.”

Kısa süreli yolcu indirme-alma noktası olan otogarda sunulan imkânlar, yoğunluğu da artırdı. Modern ve teknolojik sistemleri barındıran taksi servisi gibi ulaşım imkânları, Alibeyköy Cep Otogarı’na olan ilgiyi artıran önemli nedenlerden biri.

Alibeyköy’ün ardından beş noktada yeni cep otogarı yapılması amacıyla başlatılan proje çalışmaları da devam ediyor. Yakın zaman içinde Avrupa yakasında iki, Anadolu yakasında ise üç cep otogarının yapılması planlanıyor.

ÜCRETSİZ OTOPARK

Cep Otogarı’nın bünyesinde; idari bina, kafeterya, bekleme salonu, otobüs acenteleri, servis ve taksi durakları ile ziyaretçilerin kısa süreli parklanma yapabileceği otoparklar bulunuyor.

Çocuk oyun parklarının da yer aldığı Alibeyköy cep otogarında ayrıca 30 dakika ücretsiz otopark hizmeti de veriliyor. Cep otogarına gelen araçlar, kısa süreli bekleme yaparak yolcu indirip-bindiriyor. Böylelikle sürücülerin trafiği işgal etmelerinin önüne geçilmiş oluyor.

EKRANDAN SEFER TAKİBİ

Alibeyköy Cep Otogarı’nda bulunan bekleme salonlarında yolcular ekranlardan hava alanında olduğu gibi seferleri takip edebiliyor.