Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

E-5 Karayolu Darülaceze metrobüs durağının üstüne bırakılan 3 adet şüpheli sırt çantası nedeniyle durak tamamen boşaltıldı. Metrobüsler duraktan transit geçerken, yapılan incelemenin ardından polis, durağın üstündeki çantaları aldı.

Çantaların boş çıkmasıyla vatandaşlar rahat bir nefes aldı.

E-5 Karayolu Darülaceze-Perpa metrobüs durağının üstüne bırakılan 3 adet sırt çantasından şüphelenen vatandaşlar, durumu polise bildirdi.

Durumdan şüphelenen görevliler olayı polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, çantaların bulunduğu bölümü güvenlik şeridi çekerek kapattı. Bunun üzerine yetkililer duraktaki vatandaşları tahliye etti. Durumdan haberdar olan metrobüs sürücüleri ise duraktan transit geçerek bir sonraki durağa gitti.Durağın tamamen boşaltılmasının ardından polis, duraktaki çantalarda uzaktan bir inceleme yaptı. Bu esnada durağa yaklaşan metrobüslerin görevlilerin uyarısıyla transit geçilmesi sağlandı. Polis yaptığı incelemenin ardından mesai arkadaşının yardımıyla durağın üstüne uzanarak çantaları bir bir yere attı. Ardından da polis ve görevliler çantaları inceledi. Yapılan incelemenin ardından çantaların içerisinin boş olduğu öğrenildi. Boş çıkan çantalar duraktaki güvenliğe götürüldü. Çantaların boş çıkmasının ardından vatandaşlar rahat bir nefes alırken metrobüs seferleri de normale döndü.

Polis çantaları durağın üstüne bırakan şahıs veya şahısları belirlemek için çalışma başlattı.

İHA