Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Erdoğan, Musevilerin Hamursuz Bayramı'nı kutladı

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yayımladığı mesajında, Yahudilerin Mısır'da esaretten kurtulmalarını simgeleyen Pesah'ın, Musevilik inancının en önemli dini bayramlarından birisi olduğunu belirtti.

    "Hamursuz" olarak da adlandırılan bayram vesilesiyle, Musevi vatandaşları en içten duygularla tebrik ettiğini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

    "Barışı ve tüm inançlara saygıyı esas alan, farklılıkları zenginlik olarak kabul eden bir medeniyetin temsilcileri olarak bizler, tüm vatandaşlarımızın gelenek ve inançlarını özgürce yaşayabilmelerine büyük önem veriyoruz. Bu anlayışın, toplumumuzda birliğin pekiştirilmesi açısından da önemli olduğuna inanıyoruz.

    Tarih boyunca birlik ve beraberliğinden ödün vermeyen aziz milletimiz, bundan sonra da karşılıklı saygıyı esas alarak yarınları birlikte inşa edecektir.

    Pesah münasebetiyle, barış içinde birlikte yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Musevilere esenlik dileklerimi sunuyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum."

    AA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ