Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Muğla'da yeşile boyanan ağaçlar söküldü

    Bodrum'da inşaat çalışması sırasında başka bir alana taşınan ancak kuruduktan sonra boyanarak yeşillendirilmeye çalışılan ağaçlar söküldü. İnşaat alanının sorumlusu Osman Altuntop, yaptığı yazılı açıklamada, kesme izni aldıkları ağaçları yaşatmak için başka bir noktaya taşıdıklarını belirterek, ancak bazı ağaçların kurumaya başladığını kaydetti.

    Tüm uğraş ve bakımlara rağmen ağaçları kurtaramadıklarını belirten Altuntop, "Ağaçların tamamen kuruduğunun resmi tespitine rağmen, yine de sökülüp atılması yönüne gidilmemiştir. Ancak gelişmeler çerçevesinde resmi tutanağa uygun olarak söküm işlerinin yapılması zorunlu hale gelmiştir. Tamamen hassasiyet ve iyi niyet kapsamında 'kesilecek nitelikte' olarak belirlenmiş ağaçların kurtarılması çalışmamız bu şekilde sonuçlanmıştır." ifadelerine yer verdi.

    İlçeye bağlı Ortakent-Yahşi Mahallesi Seyir Tepesi mevkisinde, özel bir firma tarafından başlatılan inşaat çalışması nedeniyle yaklaşık 4 dönümlük alanda bulunan irili ufaklı 50'ye yakın çam ağacının kesimi için Bodrum Orman İşletme Şefliğinden izin alındığı belirtilmiş, ancak ağaçların kurtarılması amacıyla başka bir noktaya taşındığı kaydedilmişti.

    AA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ