Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa İzmir'de hastanede yangın çıktı

    Konak ilçesinde Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

    Alınan bilgiye göre, Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesinin beşince katında bulunan hasta tuvaletinde yangın çıktı.

    Katta bulunan personel yangına ilk müdahaleyi yaparken, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Serviste ve yangının çıktığı katta tedavi gören bazı hastalar ve refakatçileri, dumandan etkilenmemek için yangın merdivenine çıktı. Hasta ve yakınları daha sonra itfaiye ekiplerince hastane bahçesine tahliye edildi. Kısa süreli paniğe neden olan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

    Hastane Başhekimi Opr. Dr. Birol Durukan, gazetecilere yaptığı açıklamada, erken bildirim sisteminin devreye girmesiyle yangına çok çabuk müdahale edildiğini, hasta ve yakınlarının dumandan etkilenmemeleri için tahliye edildiğini aktardı.

    Yangının ilk belirlemelere göre beşince kattaki hasta tuvaletinde bulunan elektrik kontağından çıktığını belirten Durukan, ''Çok şükür herhangi bir hastamıza veya personelimize bir şey olmadı.'' dedi.

    Yangının söndürülmesinin ardından hastalar ve refakatçiler diğer katlardaki odalara yerleştirilmek üzere tekrar içeri alındı.

    AA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ