Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ellerinle taş ve sopalar bulunan bir grup, kendilerini polise şikayet ettiği gerekçesiyle bazı Romanların evlerinin ve arabalarının camlarını kırdı. Komşu oldukları öğrenilen taraflar arasındaki kavga güvenlik kameralarına böyle yansıdı. Olaylar sonucunda polis 6 kişiyi gözaltına aldı.

Olay Ümraniye Cemil Meriç Mahallesi'nde Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Şehit Ahmet Güveç Sokak üzerinde dün gece saatlerinde meydana geldi. İddialara göre sokakta alkol alıp, müzik dinleyen 4-5 kişilik genç grubunu mahalle sakinleri, sessiz olmaları konusunda uyardı. Mahallelinin uyarılarına rağmen eğlenmeye devam eden grubu, bir sokak sakini polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekiplerinin uyarılarını dinlemeyen gençler ve polis arasında arbade çıktı. Gençlerin aynı sokakta oturan yakınlarının da olaya karışması üzerine, olaya müdahale eden polis ekipleri yetersiz kaldı.

TEKRAR GELDİLER, EVLERİN ARAÇLARIN CAMLARINI KIRDILAR

Polis ekipleri sokaktan ayrılarak, sokağın ilerisinde takviye ekiplerin gelmesini beklemeye başladı. Polisin olay yerinden ayrılmasının ardından gençler ve yakınları, ellerinde taşlar ve sopalarla komşularının evlerinin ve park halindeki araçlarının camlarını kırdı. Kendilerini polise ihbar eden komşuları ile grup kavga etmeye başladı. Saldıraya uğrayan vatandaşlar da elleri sopalı saldırganların olduğu öğrenilen aracı yan yatırdı. Saldırgan grup daha sonra takviye polis ekiplerinin geldiğini görünce kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamaca sonucunda polis 6 kişiyi gözaltına aldı.

"KAVGA GÜVENLİK KAMERASINDA"

Sokakta bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, polis ekipleri ve grubun arasındaki arbedenin ardından polis ekiplerinin sokaktan ayrılması ve grubun ellerinde sopalarla sokağa girdikleri görülüyor. Yaşanan kavga anları kameraya yansırken, saldırganların araçlara zarar vermesi, evlerin pencerelerine taş ve sopa atması dikkat çekiyor. Polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

DHA