Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Artvin'den dokunulmazlık mesajı: Milletin dediği oldu

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle saat 13.10'da Artvin'in Yusufeli ilçesine geldi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada dokunulmazlığın kaldırılmasınınMeclis'ten geçtiğine işaret ederek, "İşte dün parlamentorda milletin dediği oldu. 376 milletvekilinin oyuyla bu iş gerçekleşti" dedi. Erdoğan, "Araçlarında silah taşıyanlar Türkiye'den kaçmaya başladılar. Niye kaçıyorsunuz?" diye konuştu.

    Yusufeli İlçe Stadı'na inen helikopterdeki Erdoğan'ı, Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, Yusufeli Kaymakamı Ömer Derici ile Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin karşıladı.Karşılamada, askeri tören mangası ve halk oyunları ekipleri de hazır bulundu.

    Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hayati Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Yusufeli'ne geldi.

    Erdoğan, gelişinin ardından gösteri sunan halk oyunları ekibiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra ilçe merkezine hareket etti.Öte yandan Erdoğan, iniş öncesi helikopterle Yusufeli Barajı inşaat alanı üzerinde incelemede bulundu. (AA)

    ARTVİN'DEN DOKUNULMAZLIK MESAJI: MİLLETİN DEDİĞİ OLDU

    Cumhurbaşkanı Erdoğan Artvin'de konuştu. Sözlerinin satırbaşları şöyle:

    "Rabbim bizleri bir an önce zafere ulaştırsın istiyorum. Şehitler tepesi boş değil. Bunlarla mücadele, er veya geç zaferle bu iş noktalanacaktır. Şu andaki günler bunların iyi günleridir.İşte dün parlamentorda milletin dediği oldu. 376 milletvekilinin oyuyla bu iş gerçekleşti. Parlamentoya kesilmek istenen bileti, parlamento hayır dedi ve yargıya gönderdi. Hayırlı olacak inşallah.

    Yusufeli bir değişim dönüşüm yaşıyor. Denize nazır bir Yusufeli inşa ediyoruz.Biz bir hukuk devletiyiz. Biz hukuk devleti içinde hakkı olanın hakkını zayi etmeyiz. Şu yapılanlar kim için? Biz bugün varız, yarın yokuz, gidiciyiz. Bu kubbede hoş sada bırakalım, eser bırakalım istiyoruz. Yarın lanetle anılardan değil, rahmetle anılanlardan olmak istiyoruz. Muasır medeniyetler üzerine Türkiye'yi çıkaracak mıyız; o kadar. Batı bizi niçin kıskanıyor; barajlardan dolayı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden dolayı, Marmaray Tüneli'nden dolayı kıskanıyor. Dünya buraları hayranlıkla izleyecek. Artvinimizi ilçeleriyle birlikte bir turizm destinasyon merkezi haline getirelim. Turistler Artvin'e aksın.

    Yola çıktık 2002'nin kasımı, şu anda 2016'nın mayısındayız. Mayıs ayı bizim zenginlikler ayımız. 130 milyar geliri olan bir Türkiye'den 780 milyar dolar geliri olan bir Türkiye'ye ulaştık. Bizim IMF'e borcumuz 23,5 milyar dolardı. Bizimle dalga geçiyorlar, devletin başındakilere talimat veriyorlardı. Hani benim Davos ziyaretim vardı, hani bir daha da gitmedim. O zaman dedim ki, 'Ancak verdiğiniz parayı yönetebilirsiniz, Türkiye'yi yönetemezsiniz' dedim. 'Siz paranızın taksidini alıyor musunuz, alıyorsunuz, bizim siyasetemize müdahale edemezsiniz' dedik. Şimdi Türkiye'nin borcu yok. 5 milyar dolar da borç verdik. İhracatımız 36 milyar dolardı 150 milyar doları aştı. Eğitimde yapılanları gördünüz. Sizin üniversiten var mıydı, yaptık mı, yurtlar yapılıyor mu, ilk, orta, lise yapılıyor mu, hastaneler yapılıyor mu? Bunlar daha da olacak. Şimdi Artvin-Rize bölge havalimanını yapıyoruz. Artvin'in uçağa ulaşımı çok daha kolay olacak. Niçin modern Türkiye bu.

    Göreve geldiğimizde bizim 26 tane havaalanı, havalimanımız vardı, 29 tane daha ilave ettik. Bu terör örgütü Hakkari'ye havaalanı yaptık, havantopu, roket attılar. Bunlar insanlıktan nasibini almamış. Onun desteklediği siyasi parti de parlamantoda terör estirmeye başladı. Araçlarında silah taşıyanlar Türkiye'den kaçmaya başladılar. Niye kaçıyorsunuz? Çıkmışlar ameliyat yapmaya çalışıyorlar, sizleri adım adım izliyoruz. Benim halkım, milletim huzuru yaşayana kadar devam bu operasyonlar edecek.

    Yarın Ankara'da bir kongre var. Kongreden sonra yeni bir kabine oluşuyor. Bu Yusufeli için azami 3 yıl içinde bunu bitireceğiz. Daha seri işler bitireceğiz."

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ