Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kars'ta iftar saati sonrası cadde üzerinde unutulan şüpheli çanta polisi alarma geçirdi. Kars'ın en işlek caddelerinden olan Faikbey Caddesi üzerinde yol kenarına bırakılan sırt çantası kontrollü olarak fünye ile patlatıldı.

İftar saatinin hemen ardından meydana gelen olayda, cadde üzerinde bırakılan ve bir kadına ait olduğu düşünülen sırt çantasını gören vatandaşlar durumdan şüphelenerek polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alarak caddeyi trafiğe kapattı. Daha sonra bölgeye bomba imha uzmanı çağrıldı.

Ramazan olması dolayısıyla normalden üç kat daha fazla insanın kullandığı güzergahta, güvenlik güçleri meraklı kalabalığı uzaklaştırmak için yoğun çaba sarf etti. Olay yerine gelen bomba imha uzmanı, özel giysisini giydikten sonra çantanın yanına yaklaştı. Çantaya fünye yerleştiren bomba imha uzmanı, çevre kontrolü alındıktan sonra kontrollü patlama gerçekleştirdi. Çantanın içerisinden kitap, giysi ve bir bayana ait nüfus cüzdanı çıktı.

Bu arada, olup bitenleri izleyen vatandaşlar ise duruma tepki göstererek çantayı bırakan kişi veya kişilerin bulunarak cezalandırılmasını istedi. Bazı vatandaşlar ise patlama öncesi çantanın yanında bulunan araçlarının üzerini battaniye ile kapatarak korumaya çalışması ise dikkatlerden kaçmadı.

CİHAN