Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Zonguldak'ta ev kadını Sevim ve emekli maden işçisi Hüseyin Aksu'nun küçük oğulları Enis Aksu, Karabük Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Makine Teknikerliği'ni bitirerek sözleşmeli erliğe başvurdu.

Başvurusu kabul edilen Enis Aksu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na girmeye hak kazandı. Orkun Aksu, Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksekokulu Elektrik Elektronik Teknikerliği'nden mezun oldu ve işe girmeden önce askerliğini yapmak istedi.

Karabük Üniversitei Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği mezunu olan, ancak atanamayan 25 yaşındaki Turgay Aksu da askerlik başvurusu yapınca 3 kardeş aynı dönemde orduya katılıyor.

AĞABEYLERİ UĞURLADI

1 Ağustos'ta kısa dönem olarak yapacağı askerlik için Kastamonu'daki birliğine teslim olacak olan Turgay ve 4 Ağustos'ta Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı'ndaki birliğine teslim olacak olan Orkun, sözleşmeli er olacak küçük kardeşleri Enis Aksu'yu otogardan uğurladı.

İzmir Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı'nda sözleşmeli er eğitimi görecek olan Enis Aksu, kendisinden hemen sonra askere gidecek olan ağabeyleri, annesi ve babasıyla karşılıklı oynadı.

Yakınları, boynuna Türk bayrağı bağlayan Enis'i havaya atıp, 'En büyük asker bizim asker' sloganları attı. Ağabeyleriyle ve babasıyla vedalaşan Enis Aksu, annesi Sevim Aksu'ya sarılırken birlikte ağladılar. Enis Aksu, İstiklal Marşı okunarak otobüse bindirildi.

'TÜRK MİLLETİNE OĞULLARIM FEDA OLSUN'

57 yaşındaki Hüseyin Aksu, 3 oğlunu da aynı dönemde askere göndermenin gururunu yaşadığını söyleyerek, şöyle konuştu: "3 oğlumla da gurur duyuyorum. Vatani görevini yapacaklar. Devletimize taze kan geliyor. Vatan bölünmez, şehitler ölmez. Biz gurur duyuyoruz 3'ünün de aynı anda asker olmasından. Bu daha farklı, güzel bir duygu. Devletimize, Türk milletine oğullarım feda olsun. Ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. Türk milleti sağ olsun yeter ki."

DHA