Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ankara'da evinin balkonunda oğlunun boğazına bıçak dayayarak rehin alan baba, polis ekiplerini alarma geçirdi.
Olay, saat 15.00 sıralarında Mamak'ta meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, eşi Mine Y.'dan yaklaşık 2 aydır ayrı olan iki çocuk babası Musa Y., 2. katta bulunan evlerinin balkonunda oğlu Yakup Y.'nın boğazına bıçak dayayarak rehin aldı.

Olayı gören mahalle sakinleri, polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, rehin olayının meydana geldiği sokağa emniyet şeridi çekerek önlem aldı.

Polis ekipleri, eli bıçaklı babayı bir süre ikna etmek için uğraşsa da başarılı olamadı. Bölgeye giriş yapmak isteyen itfaiye araçlarını gören baba, itfaiyenin binaya yanaşması durumunda çocuğunu balkondan aşağı atacağı yönünde tehditler savurdu. Bunun üzereni polis ekipleri, itfaiye araçlarını bölgeden uzaklaştırdı.AYRI OLDUĞU EŞİNİ İSTEDİ

Baba Musa Y.'nın polis ekiplerinden, yaklaşık 2 aydır ayrı olduğu eşinin getirilmesini istemesi üzerine ekipler, çocuğa zarar vermemesi, isteklerinin yerine getirileceği yönünde babaya uyarılarda bulundu. Olayın gerçekleştiği katın bir üst katındaki balkonuna çıkan ekipler, buradan da ikna çalışmalarına devam etti. Babasından kurtulmak için 2'inci kattan atladı.

Babasının bina içerisine girmesini fırsat bilen Yakup Y., bina altına gerilen battaniyeye kendisini bıraktı. Durumu fark eden baba, koşarak balkondan atlamaya çalışan oğlunu kolundan yakaladı. Bu sırada yan balkonda bulunan bir kadın, çocuğu bırakması için baba Musa Y.'ye elindeki suyu fırlattı. Bir süre bu şekilde balkondan sarkan Yakup Y., babasından kurtularak 2'inci kattan aşağı düştü. Çocuğun düştüğünü gören sağlık ekipleri, olay yerine koşarak çocuğa müdahale etti. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan çocuk, ambulansa alınarak hastaneye götürüldü.

Balkondan atlayan çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İHA