Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Akıllara durgunluk veren hırsızlık olayı, geçtiğimiz Pazar günü 05.30 sıralarında Büyükçekmece 19 Mayıs Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, binaların çevresinde otomobille keşif yaparak evlere giren hırsızlık çetesi, gece saatlerinde geldikleri otomobille seyir halinde önce keşif yaptı. Ardından araçtan inen zanlılardan biri hırsızlık yapacağı evin ön cephesini kontrol ederek arka tarafındaki balkona yöneldi.

Yanında kesici bir alet bulundurduğu öğrenilen hırsız, su borularına yardımıyla eve girdi. Havaların sıcak olması nedeniyle balkon kapısının açık olmasını fırsat bilen hırsız, girdiği odada ilk olarak Gökhan Altun'a ait cep telefonunu çaldı. Hırsız bununla yetinmeyip bir de otomobil anahtarını alarak salona yöneldi.

Burada Altun'un dizüstü bilgisayarını çalan hırsız, evdekilerin uyumasını da fırsat bilerek kontrol ettiği çocuk odasından kumbaralarını çalarak kapıya yöneldi. Hırsız kapıdan çıkacağı esnada hırsız, ayakkabı dolabındaki cüzdan ve çanta gibi değerli eşyaları kontrol ederek içlerindeki paraları aldıktan sonra evdençıktı.Yaşananlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Çocukların kumbarasındaki biriktirdiği paraları bile çaldı


Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, hırsızların rahat tavırları ve soğukkanlılığı "bu kadarına da pes" dedirtti. Zanlı, keşif yaptığı otomobilden inen hırsız etrafı kolaçan ettikten sonra binaya yöneliyor. Binaya doğru yürüyen hırsız, belindeki bıçağı düşürerek yerden alıyor. Ardından hırsız binanın su borularından balkona tırmanıyor. Olay gerçekleştikten sonra hırsız, bir elinde dizüstü bilgisayar diğer elinde otomobilin anahtarıyla dış kapıdan çıkıyor.

Binadan çıktıktan sonra hırsız, uzaktan kumanda ile park halindeki aracı arıyor. Çevresini taradıktan sonra aracı bulan hırsız, binerek hızlıca kaçmak istiyor. Ancak sürücülüğü acemi olduğu görülen hırsız, aracı ilk önce yolun kenarındaki kaldırıma çıktıktan sonra direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun karşındaki kaldırıma çıkıyor. Ardından hırsız, sağlı sollu manevralarla gecenin karalığından yararlanarak gözden kayboluyor.

Evi soyulan Gökhan Altun, "Sabah sekizde uyandığımızda eşim evin kapısının açık olduğunu fark etmiş. Daha sonra bizim kendi eşyalarımızın ortalığa saçıldığını ve cüzdanlarımızın karıştırıldığını, içlerinin boşaltıldığının fark ettik. Ardından ben aracımın anahtarını aradım bulamadım ve otoparka indim. Aracın yerinde olmadığını görünce de 155 Polis İmdat hattını arayarak ihbarda bulunduk. Laptopum, cep telefonum, çocuklarımın kumbaralarındaki kağıt paralar çalınmış, cüzdanımızdaki paralar çalınmış ve en önemlisi arabamız çalınmış.

Evime girme ihtimali tek bir yerden var orası da balkon. Çünkü biz normalde kapıyı kilitliyoruz, içeriden mandalla da kilitliyoruz dışarıdan açılabilecek bir kapı değil. Direk balkondan girmiş olabileceğini düşündük. Güvenlik kameralarını kontrol ettiğimiz de hırsızın, balkonun hemen yanındaki su borularından tırmandığını gördük. Memur arkadaşlar hemen intikal ettiler ve olayı araştırmaya başladılar. Daha sonra karakola gidip ifade verdik" dedi.

Güvenlik kamera görüntülerine el koyan polis, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

İHA