Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda yurt dışından kaçak yollarla getirilerek satışa sunulan yaklaşık 13 bin adet implant ve diş tedavisinde kullanılan ilaç ele geçirildi. Operasyon kapsamında, 18 kişi hakkında işlem yapıldığı öğrenilirken, operasyon anı polis kamerasına yansıdı.

Edinilen bilgilere göre, bir doktorun dişine yaptırdığı implantın çenesini eriterek sağlık sorunlarına yol açtığını belirterek şikayetçi olması üzerine İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Çalışma kapsamında, diş tedavisinde kullanılan implantın yurt dışından kaçakyollarla getirilerek birçok diş hekimine ve kliniklere satıldığı belirlendi.

13 BİN İMPLANT ELE GEÇİRİLDİ

Yapılan tespitler üzerine harekete geçen polis ekipleri, İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın ve Tekirdağ'da 19 adrese operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında, piyasa değeri 35 milyon dolar olan 13 bin 28 adet implant ve diş tedavisinde kullanılan ilaç ve malzemeler ele geçirilirken, aralarında diş hekimlerinin de bulunduğu 18 kişi hakkında işlem yapıldığı öğrenildi. Operasyon anı ise polis kamerasına yansıdı.

OPERASYON ANI KAMERADA

Polis kamerasına yansıyan görüntülerde, ekiplerin adreslerde yaptıkları aramalar görülüyor. Baskın yapılan adreslerde, yurt dışından kaçak yollarla getirilen implantlar görülüyor.

İHA