Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Antalya'da özel halk otobüsü şoförü 31 yaşındaki Ali Yılmaz'ı otobüste demir çubuklarla dövüp hastanelik eden iki kişiden biri yakalandı. Şüphelilerin, sürücü Yılmaz'ı, ulaşım kartı olmadan otobüse bindirmediği için dövdüğü ortaya çıktı.

Antalya'da 4 yıldır özel halk otobüsü şoförlüğü yapan 1 çocuk babası Ali Yılmaz, 4 Kasım günü saat 06.00 sıralarında Kundu otobüs depolama alanında otobüsünü temizlerken, iki kişinin saldırısına uğradı. Bir anda otobüse giren ve birinin elinde demir çubuk bulunan iki saldırgan, dakikalarca Ali Yılmaz'ı dövdükten sonra kaçtı. Kan içinde kalan Ali Yılmaz'ın başına 10 dikiş atıldı, sağ kolu da kırıldı.

TÜM TOPLU ULAŞIM ARAÇLARINA AFİŞ ASTI

Yılmaz, saldırganların yakalanamaması üzerine 18 Kasım'da, otobüsteki güvenlik kamerası görüntülerinden iki saldırgana ait fotoğrafları bir afişe bastırdı. 'Halk Otobüsünde Dehşet' ve 'Halk otobüsü şoförü Ali Yılmaz'a saldıran kişileri görenler insanlık adına 155'i arayıp ihbar etmeleri rica olunur' yazılı afişleri, Antalya'daki tüm toplu ulaşım araçlarına astı. Yaklaşık 400 toplu ulaşım aracı ve bazı noktalarda otobüs duraklarına da asılan afişlerle Yılmaz'a saldıran iki kişiyi görenler veya tanıyanların 155'i arayıp polise ihbar etmeleri istendi.

BİR KİŞİ YAKALANDI

Olayla ilgili soruşturma başlatan Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, elde ettiği güvenlik kamerası görüntüleri, hem de gelen ihbarlar üzerine şüphelilerin kimliklerini tespit etti. Ekipler, bugün sabah saatlerinde adreslerini belirledikleri saldırganların adreslerine eş zamanlı baskın düzenledi. Baskında bir şüpheli gözaltına alınırken, diğer şüpheli ise adresinde bulunamadı.

OTOBÜSE BİNEMEDİKLERİ İÇİN SALDIRMIŞLAR

Ali Yılmaz, bugün öğle saatlerinde Asayiş Şube Müdürlüğü'nde saldırganı teşhis etti. Diğer saldırganın da kimliğinin belirlendiğini anlatan Ali Yılmaz, "Saldırganların isimlerini bilmiyorum. Yakalanan kişi, ulaşım kartları olmadığı için kendilerini otobüse bindirmediğimi, bu nedenle de saldırdıklarını söylemiş. Yakalanan kişi bana saldırdıktan sonra elini beline götüren ve en son otobüsten inen sarı saçlı kişi. İnşallah ikinci saldırgan da kısa sürede yakalanır" dedi.

Antalya'da 15 gün önce kimliği henüz belirlenemeyen iki kişi tarafından darp edilen otobüs şoförü Ali Yılmaz, kendisine saldıranların fotoğraflarının bulunduğu afişleri otobüs ve duraklara astı.

Yılmaz,yaptığı açıklamada, Antalya'da yaklaşık 15 gün önce sabah seferden önce temizlik yaptığı sırada tanımadığı ve kimliği henüz belirlenemeyen iki kişinin saldırısına uğradığını hatırlattı.

Zanlıların kendisine demir sopalarla vurduğunu belirten Yılmaz, olayın ardından kolunda çatlak olduğunu ve 40 gün rapor aldığını ifade etti. Olayın halk otobüsündeki güvenlik kameralarınca da kaydedildiğini anımsatan Yılmaz, bu görüntüleri polise verdiğini ve zanlıların 15 gündür her yerde arandığını dile getirdi.

Polislere yardımcı olmak amacıyla zanlıların kendisine saldırdığı anlara ait olan fotoğrafların yer aldığı 500 afiş bastırdığını anlatan Yılmaz, bu afişleri kentteki duraklar ile otobüslere astığını vurguladı.

SALDIRGANLAR KORKUP KAÇMIŞTI

Afiş asmak için bindiği otobüslerdeki yolculardan da zanlıların bulunması için yardım istediğini aktaran Yılmaz, "Ben ve diğer şoförler olaydan sonra tedirgin oldular. Sabah ve gece otobüslerde tek kalmamaya çalışıyoruz. Psikolojimiz bozuldu. Gören, duyan vatandaşların ihbar etmesini istiyoruz. Duyarlılık bekliyoruz." dedi.

Saldırganların cezasız kalmaması için çaba gösterdiğine işaret eden Yılmaz, Antalya Emniyeti ile vatandaşların duyarlılığına güvendiğini ve saldırganların yakalanacağına inandığını kaydetti.

Antalyada 15 gün önce LC07 hattında Kundu-Antalya güzergahında çalışan Ali Yılmaz, saat 06.40 sıralarında sefer öncesi otobüste temizlik yaptığı sırada kimliği henüz belirlenemeyen iki kişinin saldırısına uğramıştı. Başlarında bere bulunan şüphelilerden biri arka, diğeri de orta kapıdan içeri girerek Yılmaz'a demir çubuklarla vurmuştu. Saldırganlara direnmeye çalışan Yılmazın bağırarak yardım istemesi üzerine saldırganlar korkup kaçmıştı. Halk otobüsünde bulunan güvenlik kameralarınca da kaydedilen olayın ardından Yılmaz, otobüsüyle hastaneye doğru giderken yolda ambulansa alınarak hastaneye ulaştırılmıştı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri saldırganları yakalamak için çalışma başlatmıştı.