Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

El Bab şehidi Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban için Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde trafiğe kapatılan Hürriyet Caddesi'nde bulunan Koca Cami önünde tören düzenlendi.

Şehit için düzenlenen törende 80 yaşında vefat eden Kore gazisi Astsubay Kıdemli Başçavuş Hasan Berkan Alpan'ın cenazesi de yer aldı. Şehidin annesi törene sedye ile getirilirken baba da daha sonra sedyeye oturtuldu. Şehidin tören sonrası Geriş Mezarlığı'nda bulunan şehitliğe defnedileceği öğrenildi.

GÖZYAŞLARI İÇİNDEN KARŞILANDI

El Bab'da DEAŞ terör örgütünün daha önceden yola döşemiş olduğu EYP'nin patlaması sonucu şehit olan Uzman Çavuş 23 yaşındaki Selman Çelik'in cenazesi memleketi Kütahya'ya getirildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait bir kargo uçağı ile Gaziantep'den Kütahya'ya getirilen şehit Çelik, gözyaşları içinde karşılandı. Şehidi karşılama törenine, şehidin babası Süleyman Çelik, annesi Halime Çelik ve kardeşleri Harun ve Talha ile Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, resmi, askeri ve mülki erkan katıldı. Burada, şehidin yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin naaşı Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı hava alanından alınarak, şehidin Meydan Mahallesi Şehit Ömer Sokağı'na getirildi. Burada, şehit Selman Çelik için, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar tarafından helallik istendi.

Şehit Selman Çelik, ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası toprağa verilecek.