Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Hac ibadetini yerine getirmek amacıyla kutsal topraklara gitmek isteyen hacı adayları, geçtiğimiz günlerde yapılan hac kuraları ile belirlenmişti. Şimdi de hac yedek listesi belli olacak. Peki hac yedek listesi ne zaman açıklanacak?

HAC YEDEK LİSTESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Hac kuralarına katılan ve çekilişlerin ardından Hacca gitmeye hak kazanan 80 bin hacı adayı, 3 Mart - 13 Mart tarihleri arasında kesin kayıt işlemlerini gerçekleştirecek ve kutsal topraklara gitmeyi garantileyecek.

Aynı zamanda bu adaylardan hariç olarak 16 - 24 Mart tarihleri arasında kura sırası gözetilerek dağıtılan konjtenjanlar dahilinde yeni kayıtlar alınacak.

2017 HAC KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

2017 HAC ÜCRETLERİNE KADAR?

Konaklama konusunda hacı adayları için bu yıl "oda tercihli" ve "otel" seçenekleri sunuldu.

Oda tercihli konaklamada, 2 kişilik odada kişi başı ücreti 15 bin 500 TL, 3 kişilik odada kişi başı ücreti 14 bin TL, 4 kişilik odada kişi başı ücreti 12 bin 250 TL olarak belirlendi. Otel tercihli konaklamalarda ücretler, 22 bin 750-24 bin 500 TL ile 27 bin 500-39 bin 750 TL oldu.

ŞEHİT YAKINI VE GAZİLERİN KAYITLARI

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 2008-2017 yıllarında hacca gitmek üzere kayıt yaptırmış tüm gazi ve şehit yakınlarını kurasız götürülmesini önermiş, Başkan Görmez'in talebi, Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu tarafından kabul edilmişti.

Buna göre, şehitlik ve gazilik belgelerini ibraz eden, şehitlerin anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşleri, hac müracaatı için gerekli şartları yerine getirerek.