Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Referandumda yüzde 96,3 oy çıkaran Adıyaman'ın Sincik ilçe Belediye Başkanı Mehmet Korkut'u arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sincik halkına teşekkür etti.

Adıyaman'ın resmi olmayan sonuçlara göre Sincik ilçesinde yüzde 96.3 oranla 'Evet' oyu çıktı. 2011 Genel seçimlerinde yüzde 91.57 oy oranı ile AK Parti'ye destek veren Sincik ilçesi, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 95.7 oy oranı ile şampiyonluk ünvanını korumuştu. 7 Haziran 2015 Genel seçimlerinde de yüzde 90.71 oy oranı ile şampiyon olan ilçe son halk oylamasında ise açıklanacak resmi sonuçlara göre yeniden şampiyon olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilçede çıkan alınan yüzde 96.3 oranla 'Evet' oyu üzerine Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut'u telefonla arayarak yüzde 96.3 oy oranı için teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la telefonla görüşmesi sonrası Başkan Korkut, görüşmeyi sosyal medya hesabından paylaşarak, "Sayın Cumhurbaşkanımızla yaptığımız telefon görüşmesinde, bütün Sincikllilere teşekkür ederek selamlarını iletmemi istediler" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halk oylamasının netleşmesinin akabinde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici aradı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandumda sonucun netleşmesinin ardından Yıldırım, Bahçeli ve Destici'yi telefonla aradı.

Yıldırım, Bahçeli ve Destici'ye kampanya çalışmalarından ve alınan neticeden dolayı tebriklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, iradesini sandığa yansıtan millete müteşekkir olduğunu da ifade etti.

Ayrıca Erdoğan, halk oylaması sonucunun millete ve ülkeye hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, birçok dünya liderinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik mesajları geldiğini de bildirdi.

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN TEBRİK TELEFONU

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliğinin halk oylaması sonucu kabul edilmesi dolayısıyla, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi telefonla arayarak, teşekkür etti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yıldırım, anayasa değişikliğinin halk oylaması sonucu kabul edilmesi dolayısıyla, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile BBP Genel Başkanı Destici'yi telefonla arayarak, teşekkürlerini iletti.

2017 Referandum sonuçlarının açıklanması ve sayımların tamamlanmasıyla birlikte heyecanlı takip sonlandı. İşte "Evet" oylarının önde olduğu ilçeler...

SANDIKTAN EN ÇOK "EVET" OYUNUN ÇIKTIĞI İLÇELER

Evet oyunun rekor oranda oy aldığı ilçe: Şanlıurfa/Akçakale

ŞANLIURFA/AKÇAKALE OY ORANI: %95,23

Adıyaman/Sincik: %96,28

Adıyaman/Samsat: %94,01

Aksaray/Gülağaç: %93,44

Bolu/Dörtdivan: %90,35

Elazığ/Palu: %94,19

Muş/Hasköy: %91,74

Nevşehir/Acıgöl: 90,04

Sivas/Doğanşar: 90,71

Erzurum/Pazaryolu: 91,16

Malatya/Kale: %94,39

Şanlıurfa/Akçakale: %95,23

Şanlıurfa/Harran: %97,27

Trabzon/Hayrat: %90,65